Wydarzenia towarzyszące "Muzyce na wodzie Jana Waraczewskiego"
AKTUALNOŚCI | 30-06-2017
Wiedeńskie klimaty zagoszczą 1 lipca na Przystani Jacht Klubu AZS w Dąbiu. Od godziny 22.00 usłyszymy przeboje muzyki rodziny Straussów oraz najpiękniejsze arie z oper i operetek Bizeta, Offenbacha czy Rossiniego. Muzycy wykonają między innymi uwerturę z opery „Carmen” czy arię Rozyny z „Cyrulika sewilskiego”. Koncert poprzedzą wydarzenia towarzyszące: rodzinne czytanie oraz manualne warsztaty. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
To pierwszy koncert na dąbskiej przystani, który odbędzie się bez Jana Waraczewskiego – wieloletniego koncertmistrza Filharmonii w Szczecinie, charyzmatycznego skrzypka i organizatora letnich koncertów. Dla uczczenia jego pamięci w tym roku cykl koncertów zmieni nazwę. Od teraz letnie koncerty na przystani będą nazywać się "Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego".

Przed melomanami zaprezentuje się Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie pod batutą Sławomira Chrzanowskiego oraz dwie znakomite solistki: Anita MaszczykWioletta Białk.

Koncert poprzedzą wydarzenia towarzyszące a wśród nich rodzinne czytanie oraz manualne warsztaty. Zapraszamy wszystkich chętnych nie zważając na pogodę. Nawet jeśli zamówione przez nas słońce nie zaświeci – czekamy na Was! Alternatywnie zajęcia przeprowadzimy w namiocie przy Tawernie.

Na dąbską przystać zapraszamy już od godziny 17. Czeka na nas moc atrakcji dla całych rodzin – Czytanie dla dużych i małych oraz Manualne warsztaty rodzinne.

Czytanie na trawie dla dużych i małych

Czy może być coś przyjemniejszego w lipcowe popołudnie spędzane nad wodą niż słuchanie fantastycznych opowieści prawdziwego człowieka morza? Chyba tylko słuchanie ich w wersji spisanej przez jednego z najwybitniejszych polskich poetów, Bolesława Leśmiana. Weźcie koce i przekąski, zabierzcie dzieci i psy, i dołączcie do wspólnego słuchania fragmentów „Przygód Sindbada Żeglarza”, opowieści z pogranicza prozy i poezji z 1913 roku. Zabierzemy Was w podróż z Bagdadu, gdzie Sindbad mieszka z wujem – poetą! – Tarabukiem, w morską dal, dokąd gna go Diabeł Morski. Czytanie na przystani Jacht Klubu AZS startuje o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Manualne warsztaty rodzinne
Równolegle odbędą się także manualne warsztaty rodzinne. Lipcowe popołudnie nad wodą to doskonała okazja, by poszukać w sobie inspiracji i nadać jej twórczy wyraz. Do udziału zapraszamy całe rodziny. Wspólnie stworzymy armadę statków origami ozdabianych wzorami typowymi dla białej ceramiki szczecińskiej (we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dąbiu) i ilustracje do opowieści o przygodach Sindbada Żeglarza. Wstęp wolny.

Wszystkim z Państwa, którzy zechcą skorzystać z zaproszenia na koncert Jacht Klub AZS podpowiada:
1. Parkowanie przebiega sprawnie, ale jest nieco czasochłonne. Nie odkładaj przyjazdu na ostatnią chwilę.
2. Weź ze sobą sweter lub kurtkę: chłodne wieczory potrafią zaskoczyć, a i komary z Lubczyny lubią wpaść na koncert.
3. Prosimy śledzić prognozę pogody i w razie czego przygotować kurtki przeciwdeszczowe i peleryny, albowiem parasole chronią wprawdzie użytkownika, ale podlewają podstępnie sąsiadów. Pamiętajmy też, że parasole ograniczają widoczność osobom z tyłu i stanowią zagrożenie dla oczu innych melomanów.
4. Pamiętajmy o wyłączonych z użytku mostach: Cłowym oraz tym nad Płonią w Dąbiu!
Sierpień 2017
09SIEśr, 15:00
16SIEśr, 15:00
18 SIE, pt, 19:00 - Sacrum non Profanum - Hommage À Andrzej Panufnikkoncert zewnętrzny