Zakończenie sezonu z Małgorzatą Walewską – Summer Gala
AKTUELLES | 05-06-2017
Pierwsza dama polskiej sceny operowej, wybitna mezzosopranistka Małgorzata Walewska wystąpi na scenie Teatru Letniego w Szczecinie. Wszystko to już 17 czerwca o godzinie 19.00 podczas uroczystego zakończenia sezonu Filharmonii – Summer Gali.
Małgorzata Walewska jest jedną z najbardziej uznanych mezzosopranistek naszych czasów. Jej kariera rozpoczęła się przeszło 25 lat temu, kiedy dyrektor Opery Narodowej przypadkowo usłyszał ją w radiowej relacji z konkursu dla młodych śpiewaków. Zachwycił się i studentce trzeciego roku powierzył główną rolę cyganki Azy w operze „Manru” Ignacego Paderewskiego. Od tamtego czasu głos Walewskiej brzmiał na najważniejszych operowych scenach.

Na uroczyste zakończenie sezonu, w Teatrze Letnim, jedna z najbardziej uznanych śpiewaczek na świecie wykona najsłynniejsze arie oraz uwertury operowe stworzone przez Giuseppa Verdiego oraz Georges’a Bizeta.

W 1999 r. tygodnik „Time” zaliczył artystkę do grona dziesięciu najsłynniejszych Polaków. Śpiewa w 12 językach, biegle mówi w pięciu. Polska diva operowa o międzynarodowej sławie, która wystąpiła na scenie najważniejszego, najbardziej prestiżowego teatru na świecie, czyli Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Przed szczecińską publicznością wystąpi wraz z Orkiestrą Symfoniczną, którą poprowadzi dyrektor artystyczny Filharmonii Rune Bergmann.

Rune Bergman jest dynamicznym i wszechstronnym dyrygentem z obszernym repertuarem klasycznym, romantycznym, operowym i współczesnym. Jest uważany obecnie za jednego z najbardziej utalentowanych młodych skandynawskich dyrygentów. Jego wytworne interpretacje oraz reputacja inspirującego i przenikliwego muzyka przyciągają uwagę orkiestr z całego świata. Jest także utalentowanym multiinstrumentalistą. Gra na trąbce, fortepianie, altówce i skrzypcach.

Maestro Bergmann współpracował z uznanymi orkiestrami i operami: Orkiestra Filharmonii z Olso, Norweska Opera Narodowa, Teatr Mainfranken Würzburg, Filharmonia Südwestfalen, a także z orkiestrami symfonicznymi z takich miast jak: Malmö, Helsingborg, Bergen, Kristiansand, Stavanger, Trondheim, Karlskrona, Odense oraz Lizbona (Portugalska Orkiestra Symfoniczna). W Ameryce Północnej występował gościnnie z takim orkiestrami jak: Orkiestra Symfoniczna z Alabamy (dyrygował światową premierą Psalmu XIII autorstwa serbskiego kompozytora Djuro Zivkovica, nagrodzonego Nagrodą Grawemeyera), Detroit, Grand Rapids oraz Orkiestra Symfoniczna z Houston, Orkiestra Filharmoniczna z Nowego Meksyku, Orkiestra Filharmoniczna z Calgary oraz podczas Brevard Music Festival.
Organy w Filharmonii?!
24AUGFr, 19:00
Jaki jest wolności smakSinfonisches Konzert
31AUGFr, 19:00