Waltornia - głos 2/4
PRACA W FILHARMONII
Dyrektor Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Dorota Serwa oraz Dyrektor Artystyczny Rune Bergmann ogłaszają przesłuchanie na waltornię - głos 2/4.
TERMIN ZGŁOSZEŃ20KWIpt, 00:00
TERMIN PRZESŁUCHANIA25KWIśr, 14:00
Zgłoszenia zawierające życiorys artystyczny i list motywacyjny prosimy przesłać do 20-04-2018 roku na adres: matylda.graczewska@filharmonia.szczecin.pl, z dopiskiem "Przesłuchania – waltornia – głos tutti".

Egzamin z zapewnieniem akompaniatora odbędzie się 25-04-2018 roku o godz.14:00 w siedzibie Filharmonii.

I. ETAP – ZA KOTARĄ
PROGRAM SOLO:
W. A. Mozart – koncert Es – dur Nr 3, KV 447 cz. I z kadencją
H. Neuling – Bagatelle

II. ETAP – ZA KOTARĄ
Wybrane przez komisję wyjątki orkiestrowe
WYJĄTKI ORKIESTROWE
1. W. A. Mozart – Symfonia nr 40 g-moll
część III cr 2 in G (Trio) - takty 68 – 84
2. L. van Beethoven – Uwertura do opery “Fidelio”
cr 2 in E - takty 1 – 16 i 49 – 55
3. L. van Beethoven – III Symfonia Es – dur, "Eroica" Op. 55
część III cr 2 in Es (Trio) - takty 171 – 205
4. L. van Beethoven – IX Symfonia d – moll, op. 125
część III cr 4 - takty 81 – 123
5. C. M. Weber – uwertura do opery “Wolny strzelec”
cr 4 in C - takty 10 – 25
6. M. Musorgski/Ravel – Obrazki z wystawy
Rynek w Limoges – cr 2 – od numeru 71 do numeru 72
7. D. Szostakowicz – V Symfonia d – moll, op. 47
część I cr 2 in F - dwa takty po numerze 17 do numeru 21

III. ETAP – Praca w sekcji - bez kotary
1. Kwartet – Auld lang syne cr 2/4
2. B. Smetana – Wełtawa - “Wälder – Jagd” (takty 80-118) cr 2/4 in C
3. L. van Beethoven – III Symfonia Es – dur, cz. 3 (Trio) cr2 in Es takty 171 – 205
4. L. van Beethoven – Koncert fortepianowy nr. 3 Es- dur, cz.I cr2 in Es takty 45-54

Wymagania: dyplom studiów magisterskich - instrumentalistyka (waltornia)

Aby uzyskać więcej informacji prosimy kontaktować się z Panią MatyldąGrączewską, Organizatorem Pracy Artystycznej,
email: matylda.graczewska@filharmonia.szczecin.pl

Filharmonia zastrzega sobie prawo zaproszenia na przesłuchanie wybranych kandydatów. Osoby zakwalifikowane do przesłuchania otrzymają indywidualne informacje drogą mailową.

Materiały do pobrania
Waltornia - przesłuchanie 2018.04.25 [PDF, 9MB]
Wrzesień 2018
01WRZsb, 16:00
International Lutosławski Youth Orchestra - ILYO 2018International Lutoslawski Youth Orchestrakoncert wyjazdowy
06WRZcz, 18:00
IV Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2018Oskar Kolbergwernisaż
06WRZcz, 19:00
IV Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2018KapelMistrzeprojekcja
07WRZpt, 10:00
IV Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2018Przesłuchania zespołów i solistówprzesłuchania
07WRZpt, 19:00
IV Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2018Janosik 21koncert symfoniczny
07WRZpt, 21:00
IV Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2018Tutejsi. Spotkanie z pieśniąspotkanie
08WRZsb, 10:00
IV Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2018Przesłuchania zespołów i solistówprzesłuchania
08WRZsb, 10:00
IV Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2018Warsztaty muzyki ludowejwarsztaty
08WRZsb, 17:00
IV Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2018Turniej Tańca
08WRZsb, 19:00
IV Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2018Gawędaspotkanie
08WRZsb, 20:00
IV Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2018Dom Tańcazabawa taneczna
09WRZnd, 12:00
IV Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2018Kusy Janekspektakl
09WRZnd, 17:00
IV Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2018Koncert finałowykoncert tradycyjny
10WRZpn, 10:00
MDF Festival 2018Warsztaty DJ-skiewarsztaty
11WRZwt, 17:00
12 WRZ, śr, 18:00 - DEBATA: ROK NIEPODLEGŁOŚCI W SZCZECINIEkoncert zewnętrzny
14WRZpt, 13:00
14WRZpt, 15:00
14WRZpt, 19:00
GRANDIOSO 2018/2019Inauguracja Sezonu 2018/2019 - Elgar | Strausskoncert symfoniczny
17WRZpn, 19:00
18WRZwt, 10:00
MDF Festival 2018Warsztaty DJ-skiewarsztaty
19WRZśr, 18:00
19WRZśr, 18:00
19WRZśr, 18:00
MDF Festival 2018Wystawa – Apparatjikwystawa
19WRZśr, 18:00
19WRZśr, 18:00
20WRZcz, 19:00
DZIŚ21 WRZpt, 19:00
MDF Festival 2018Trwałość, użyteczność, piękno i co dalej?panel dyskusyjny
DZIŚ21 WRZpt, 21:00
MDF Festival 2018Beardymankoncert
JUTRO22 WRZsb, 10:00
JUTRO22 WRZsb, 11:00
JUTRO22 WRZsb, 16:00
MDF Festival 2018Nawigator – muzyczny logotyp miastakoncertod 6. roku życia z opiekunami
JUTRO22 WRZsb, 18:00
MDF Festival 2018Nawigator – muzyczny logotyp miastakoncertod 6. roku życia z opiekunami
JUTRO22 WRZsb, 22:00
MDF Festival 2018Hellfish | Afterpartyimpreza taneczna
23WRZnd, 17:00
Salonik wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami Filharmoniiwarsztatydla dzieci w wieku 3–6 lat, bez udziału opiekunów
23WRZnd, 19:00
MDF Festival 2018BUIKA | Apparatjik | Dimensions of Music Formkoncert symfoniczny
26WRZśr, 09:00
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - Na razkoncert kameralny
26WRZśr, 10:30
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - Na razkoncert kameralny
26WRZśr, 12:00
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - Na razkoncert kameralny
26WRZśr, 19:00
MISTERIOSO 2018/2019Czajkowskikoncert kameralny
27WRZcz, 09:00
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - Na razkoncert kameralny
27WRZcz, 10:30
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - Na razkoncert kameralny
27WRZcz, 12:00
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - Na razkoncert kameralny
27 WRZ, cz, 20:00 - MEISINGER MUSIC FESTIVAL: MARIZAkoncert zewnętrzny
28WRZpt, 13:00
28WRZpt, 15:00
28WRZpt, 19:00
Meisinger Music Festivalkoncert symfoniczny
29WRZsb, 09:00
Raniutto - Legatowarsztatydla dzieci do 2. roku życia
29WRZsb, 10:30
Raniutto - Portatowarsztatydla dzieci w wieku od 2. do 4. roku życia
29WRZsb, 12:00
Raniutto - Staccatowarsztatydla dzieci w wieku od 4. do 6. roku życia
30 WRZ, nd, 20:00 - MEISINGER MUSIC FESTIVAL: L`ARPEGGIATA, CHRISTINA PLUHARkoncert zewnętrzny
Październik 2018
02PAŹwt, 19:00
RUBATO 2018/2019A filettakoncert tradycyjny
03PAŹśr, 19:00
MISTERIOSO 2018/2019Roman Padlewski artysta bohater koncert kameralny
05PAŹpt, 13:00
05PAŹpt, 15:00
05PAŹpt, 19:00
PIANOFORTE 2018/2019Lemba | Szymanowskikoncert symfoniczny
06PAŹsb, 09:00
Raniutto - Legatowarsztatydla dzieci do 2. roku życia
06PAŹsb, 10:30
Raniutto - Portatowarsztatydla dzieci w wieku od 2. do 4. roku życia
06PAŹsb, 12:00
Raniutto - Staccatowarsztatydla dzieci w wieku od 4. do 6. roku życia
07PAŹnd, 17:00
Salonik wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami Filharmoniiwarsztatydla dzieci w wieku 3–6 lat, bez udziału opiekunów
07PAŹnd, 19:00
BRILLANTE 2018/2019Monika Borzym – jestem przestrzeńkoncert
08PAŹpn, 09:00
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - Na dwakoncert kameralny
08PAŹpn, 10:30
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - Na dwakoncert kameralny
08PAŹpn, 12:00
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - Na dwakoncert kameralny
09PAŹwt, 09:00
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - Na dwakoncert kameralny
09PAŹwt, 10:30
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - Na dwakoncert kameralny
09PAŹwt, 12:00
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - Na dwakoncert kameralny
10PAŹśr, 19:00
12PAŹpt, 13:00
12PAŹpt, 15:00
12PAŹpt, 19:00
PIANOFORTE 2018/2019Ravel | de Falla | Lutosławskikoncert symfoniczny
13PAŹsb, 12:00
Salonik wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami Filharmoniiwarsztatydla dzieci w wieku 3–6 lat, bez udziału opiekunów
15PAŹpn, 19:00
ESPRESSIVO 2018/2019Vein Trio & Norbotten Big Bandkoncert jazzowy
19PAŹpt, 13:00
19PAŹpt, 15:00
19PAŹpt, 19:00
21PAŹnd, 17:00
Koncerty rodzinne 2018/2018Góra-dół – być jak Karłowiczspektakl muzyczny / premiera audiobookadla dzieci od 6. roku życia z opiekunami
21PAŹnd, 17:00
Salonik wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami Filharmoniiwarsztatydla dzieci w wieku 3–6 lat, bez udziału opiekunów
22PAŹpn, 09:00
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - Na razkoncert kameralny
22PAŹpn, 10:30
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - Na razkoncert kameralny
22PAŹpn, 12:00
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - Na razkoncert kameralny
23PAŹwt, 09:00
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - W trasiekoncert kameralny
23PAŹwt, 11:00
DoNuta taktuje 2018/2019DoNuta taktuje - W trasiekoncert kameralny
24PAŹśr, 19:00
MISTERIOSO 2018/2019Filharmonicy kameralnie | Muzyka polskakoncert kameralny
25PAŹcz, 19:00
Arhythmic Perfection Plan vol. 3Sudnik | Hatikoncert
25PAŹcz, 20:00
Arhythmic Perfection Plan vol. 3Mazzoll | Król | Sroczyński koncert
25PAŹcz, 21:00
Arhythmic Perfection Plan vol. 3Malediwykoncert
26PAŹpt, 13:00
26PAŹpt, 15:00
26PAŹpt, 19:00
SONORO 2018/2019Finał konkursu kompozytorskiego ZAiKSkoncert symfoniczny
27PAŹsb, 09:00
Raniutto - Legatowarsztatydla dzieci do 2. roku życia
27PAŹsb, 10:30
Raniutto - Portatowarsztatydla dzieci w wieku od 2. do 4. roku życia
27PAŹsb, 12:00
Raniutto - Staccatowarsztatydla dzieci w wieku od 4. do 6. roku życia
27PAŹsb, 19:00
SOUNDLAB 2018/2019Andy Stott | LAB_1: El-deconstructionkoncert elektroniczny
29PAŹpn, 10:00
Orkiestra na językachkoncert szkolny
29PAŹpn, 12:00
Orkiestra na językachkoncert szkolny
30PAŹwt, 19:00
INTERMEZZO 2018/2019Artyści Szczecina | Tomasz Joczkoncert kameralny
«
2018
»
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
REPERTUAR
COOKIESAby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu filharmonia.szczecin.pl, a także w celach statystycznych, używamy plików cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików, oznacza to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Polityka prywatności | AKCEPTUJĘ