Poziom 4.

"Following the sun" Tomka Kopcewicza - wernisaż

AKTUALNOŚCI | 06-03-2019
Miłośników sztuki zapraszamy na wernisaż wystawy Tomka Kopcewicza "Following the sun", który odbędzie się 14 marca (czwartek) o godzinie 19.00 w galerii Poziom 4. Bezpłatne zaproszenia na wernisaż można odbierać w kasie Filharmonii od 7 marca od godz. 13:00. Ilość miejsc jest ograniczona.
Tomasz Kopcewicz – malarz, artysta wideo i żeglarz. Tomek pochodzi z Pomorza, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest współzałożycielem grupy Znajomi znad morza, współtworzy także z fotografem Michałem Szlagą duet artystyczny Odyseja. Jego twórczość prezentowało wiele prestiżowych instytucji kulturalnych, jak Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, a jego obrazy znajdują się m.in. w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku.

To będzie podróż, której drogę wyznaczy geometria halsującego jachtu prowadzonego pod wiatr. Na początku miała ona swą geografię gdzieś między Morzem Śródziemnym a Karaibami, ale w końcu poprowadziła w stronę słońca do świata równoległego.

Zobaczą Państwo malarski zapis z tej wyprawy, obrazy, które oddają energię słońca. Tomek przywiózł w sobie zachwyt podróżnika, impresje odkrywcy, opis literacki i nastrój, którymi wypełnił swoje malarstwo. To z wrażeń i zmaterializowanych marzeń ułożył kompozycję, temat i formę. Ostre jak liście palmowe, miękkie jak struktura wody, barwne jak światło w pryzmacie kropel bryzy. Wszystko odbiera dech w piersiach, bo ta podróż jest podróżą do wnętrza, poza to, co znamy.

Wystawa będzie dostępna w Galerii Poziom 4. do 7 kwietnia.

Wystawa zorganizowana we współpracy z galerią sztuki Moniki Krupowicz Open Gallery.
Mecenat - Miasto Szczecin
Lipiec 2020
05LIPnd, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku