Gdy masz humor jakiś dziki... Jedz paszteciki!

AKTUALNOŚCI | 18-10-2019
Czy wiecie, że szczecińskie paszteciki mają już 50 lat? Do tego są tak pyszne, że powstają o nich piosenki. Znajdziecie taką na naszej płycie „I żyli długo i w Szczecinie”, którą (choć nie tylko ją) będziecie mogli kupić 20% taniej w niedzielę 20 października, czyli w Dzień Pasztecika Szczecińskiego.

Historia pewnej miłości (także do pasztecików)

Wszystko zaczęło się – jak to zwykle bywa - od miłości, tym razem miłości do Szczecina. W castingu, który odbył się w 2016 roku wybraliśmy kilkanaścioro młodych utalentowanych wokalistów, którzy wystąpili podczas koncertu rodzinnego “I żyli długo i w Szczecinie”. Rok później kompozycje Mateusza Czarnowskiego z tekstami Maliny Prześlugi-Delimaty ukazały się w formie płyty z książeczką.

Album „I żyli długo i w Szczecinie” został nagrany przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie, której towarzyszyli utalentowanymi młodzi wokaliści. Jest w całości poświęcony Szczecinowi i opowiada o jego urokach. Urokach, które znają jego mieszkańcy i którymi zachwycają się turyści – wspaniałe parki, ronda i rzeki, roztaczający się nad bulwarami zapach czekolady, czy... smak pasztecików właśnie.

Projekt, który rośnie

Wdzięczne i melodyjne piosenki bez problemu podśpiewują dziś młodsi i starsi melomani. Sprawdziliśmy to z resztą nie raz wykonując z dziećmi i ich opiekunami szczecińskie piosenki na koncertach, podczas warsztatów i miejskich happeningów. Wspólnie śpiewaliśmy między innymi piosenkę „Tutaj", która wzruszająco opowiada o przywiązaniu do miejsca, w którym się żyje. Przez powstało także dziewięć wideoklipów promujących poszczególne utwory z albumu, które można obejrzeć na naszym kanale YouTube. Entuzjazm szczecinian wzbudziła też emisja piosenek w tramwajach, które zatrzymywały się na przystanku przy Filharmonii.

Przygotowaliśmy także dla fanów niezwykłą kolekcjonerską gratkę! Uzupełnienie płyty „I żyli długo i w Szczecinie", czyli śpiewnik zawierający teksty piosenek, zapisy nutowe oraz płytę z podkładem orkiestrowym do wszystkich utworów. Smaku śpiewnikowi dodają ciekawostki i opowieści snute przez człowieka, który o naszym mieście wie chyba wszystko, czyli Przemka Głowę, miejskiego przewodnika i pasjonata Szczecina

Ba! Wiedząc, jak bardzo wpadły wszystkim w ucho nasze szczecińskie piosenki planujemy napisać ich więcej i nagrać drugą część muzycznych opowieści o naszym mieście... Ale o tym w swoim czasie...

Pasztecikowa promocja

Gdy masz humor jakiś dziki, jedz paszteciki! - śpiewają młodzi wokaliści na naszej płycie „I żyli długo i w Szczecinie”. A wraz z nimi śpiewają już młodzi i starsi melomani, którzy tłumnie przybywają na nasze koncerty. 20 października śpiewamy tym chętniej, bo przypada wtedy Dzień Pasztecika Szczecińskiego, który w tym roku obchodzi 50 urodziny.

Właśnie w niedzielę 20 października wszystkie produkty spod znaku „I żyli długo i w Szczecinie", czyli płyta, śpiewnik i box zawierający płytę i puzzle 3D Filharmonią do złożenia będzie można kupić w specjalnych "pasztecikowych" cenach, czyli 20% taniej. Promocja będzie obowiązywała w sklepie stacjonarnym i internetowym. A tych, którzy w niedzielę nie zdążą zapraszamy do naszego sklepu internetowego w poniedziałek 21 października, bo tam promocja będzie trwać dzień dłużej.

Filharmonia na różowo
18-10-2019 20:14
01CZEwt, 11:00
05CZEsb, 11:00