Koncerty rodzinne

Inwazja talentów w Filharmonii

AKTUALNOŚCI | 04-02-2020
Wszystko za sprawą castingu, który odbył się w minioną sobotę. Ponad 70 młodych wokalistów zaśpiewało przed jury, które miało bardzo trudne zadanie, gdyż musiało wybrać tylko ośmioro z nich. Szczęśliwa ósemka zaśpiewa piosenki z powstającej płyty „I żyli długo i w Szczecinie 2” podczas koncertu rodzinnego 1 marca oraz... uwieczni je na płycie.
Każdy młody wokalista marzy o tym, by nagrać swoją płytę. W 2016 roku Filharmonia dała taką możliwość utalentowanym dzieciakom – na płycie „I żyli długo i w Szczecinie” znalazły się hity zaśpiewane właśnie przez nie. 3 lata później w głowie kompozytora piosenek z płyty – Mateusza Czarnowskiego – wybrzmiewać zaczęły kolejne, zupełnie nowe, szczecińskie melodie. Chcąc je ujarzmić, zapisał je na pięciolinii, a Agata Kolasińska napisała do nich teksty - rzecz jasna szczecińskie. Ponownie zaś potrzebowaliśmy pięknych głosów, których szukać można było tylko pośród zachodniopomorskiej młodzieży.

Na sobotni casting przybyły pełne energii tłumy. Każdy z uczestników przygotował piosenkę z pierwszej części płyty „I żyli długo i w Szczecinie” oraz dowolny utwór w języku polskim. Tego dnia w Filharmonii emocje wzięły górę. Był entuzjazm, zdenerwowanie, trochę smutku, jeszcze więcej radości. Wszystko dlatego, żeby wypaść jak najlepiej i mieć swoją piosenkę na drugiej części płyty „I żyli długo i w Szczecinie”. Każdy głos był wyjątkowy, a poziom umiejętności wokalnych był bardzo wysoki, jednakże jury mogło wybrać tylko ośmioro wokalistów. Jury oceniało technikę i intonację, osobowość sceniczną oraz ogólny wyraz artystyczny. Po burzliwych obradach trwających do późnego wieczora jury w składzie Dyrektor Filharmonii Dorota Serwa, wokalistka jazzowa i pedagog Jolanta Szczepaniak oraz kompozytor Mateusz Czarnowski wybrało utalentowanych szczęśliwców.

Oto nazwiska osób, które usłyszymy na płycie „I żyli długo i w Szczecinie 2”:
  • Wojciech Brenda
  • Martyna Ćwik
  • Kacper Koster
  • Hanna Ferfet
  • Jeremiasz Przybyliński
  • Klara Tarnowska
  • Eryka Wieleba
  • Daria Zając

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom sobotniego castingu i życzymy im powodzenia w dalszej karierze artystycznej. A z ośmiorgiem wokalistów wyłonionych w minioną sobotę widzimy się na koncercie rodzinnym „Edu Virtuoso II – wokalny talent show” 1 marca o godzinie 17:00. W złotej Sali Filharmonii w Szczecinie po raz pierwszy usłyszymy nowe piosenki z płyty, zaśpiewane właśnie przez nich.
Miłosne arie operowe
03-02-2020 13:36
Lipiec 2021
05LIPpn, 18:00