Filharmonia Szczecin Online

Weekend pełen premier

AKTUALNOŚCI | 05-06-2020
Kolejny odcinek Raniutto, spacer po muzycznych miejscach Szczecina, Preludium talentów, nispodzianka od Big Bandu i koncert Marka Bilińskiego - wszystko to czeka nas w weekend 6-7 czerwca. Zapraszamy na nasze kanały w serwisach Facebook i YouTube.

Sobotni poranek z Raniutto

W ósmym odcinku wybierzemy się w muzyczną podróż do Francji. Tym razem naszym bohaterem będzie Camille Saint-Saëns. Każda kolejna sobotnia odsłona warsztatów będzie poświęcona innemu kompozytorowi, a na milusińskich, niezależnie od tego, czy kilkumiesięcznych, czy kilkuletnich, czekać będą różne instrumenty i specjalnie wybrane utwory, wspomagające ich rozwój.

Zapraszamy w sobotę 6 czerwca o godzinie 11:00.

Muzyczne miejsca Szczecina

Zapraszamy Państwa na krótkie spacery po Szczecinie, podczas których o muzycznej historii miejsc opowie nauczyciel akademicki i organista Jakub Stefek. W pierwszym odcinku zaprezentujemy miejsca, w których odbywały się koncerty i wydarzenia kulturalne w XVIII i XIX wieku, jeszcze przed powstaniem Konzerthausu i Teatru Miejskiego. Podczas kolejnych spacerów odwiedzimy miejsca wydarzeń, które zapisały się na kartach historii muzyki, ale i takie, o których istnieniu Szczecinianie mogą nie wiedzieć, poznamy też artystów związanych przez wieki z naszym pięknym miastem.

Pierwszy odcinek w sobotę 6 czerwca o godzinie 22:05.

Preludium talentów

Preludium talentów powstało z inicjatywy Fundacji Strefa Melomana. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jeśli chcemy stworzyć kolejne pokolenia artystów, to należy im stworzyć możliwość szlifowania i prezentacji swoich zdolności. Zachęcamy do słuchania i śledzenia karier naszych młodych wykonawców - kto wie, może już za niedługo będą ubiegać się o nich największe filharmonie świata?

Zapraszamy w niedzielę 7 czerwca o godzinie 11:00.

Birdland od Big Bandu

Tuż przed wieczorną muzyczną premierą, zapraszamy na kolejny zastrzyk pozytywnych emocji od Szczecin Philharmonic Big Band. Muzycy z niecierpliwością czekają na powrót do koncertowania, a swoją niespożytą energię tym razem przekuli w niespodziankę dla melomanów. W ich wykonaniu usłyszymy „Birdland” Josefa Ericha Zawinula.

Zapraszamy w niedzielę 7 czerwca o godzinie 18:45.

Niedziela z Markiem Bilińskim

Koncert Marka Bilińskiego, to nie tylko spotkanie z muzyczną legendą polskiej muzyki elektronicznej jaką jest niewątpliwie Marek Biliński. To również z spotkanie z muzyką autonomiczną: wolną od treści, narracji, poetyki i przypisanej jej ekspresji. To czysta forma bez określonych kategorii emocjonalnych.

Król polskiej elektroniki pochodzi ze Szczecina i po raz kolejny wraca do rodzinnego miasta - tym razem online. Podczas zarejestrowanego w 2015 roku koncertu pod dłońmi multiinstrumentalisty zabrzmiały elektroniczne instrumenty klawiszowe.

Zapraszamy w niedzielę 7 czerwca o godzinie 19:00.

Bądźcie z nami na naszych kanałach w serwisach Facebook i YouTube.

Luty 2021
04LUTYcz, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineJose Torres & Havana Dreamsbezpłatna premiera online
05LUTYpt, 19:00