Filharmonia Szczecin Online

Premiera teledysku do piosenki o Karłowiczu

AKTUALNOŚCI | 29-06-2020
Jeszcze nie ucichły emocje po wczorajszym koncercie online, a my już mamy dla Państwa kolejną muzyczną premierę. O godzinie 20:00 zapraszamy na nasze kanały w serwisach Facebook i YouTube na premierę teledysku do piosenki „Góra i dół” pochodzącej z audiobooka „Góra-dół – być jak Karłowicz”, opowiadającego o życiu naszego patrona.

Premiera Muzyki na wodzie za nami

Jeszcze nie ucichły emocje po wczorajszym koncercie online Muzyka na wodzie | ÉxQuartet, który był tegoroczną odsłoną cyklu koncertów zainicjowanych przez Jana Waraczewskiego. Choć w tym roku nie na dąbskiej przystani, a na kanałach Filharmonii w serwisach Facebook i YouTube, to duch muzyki, z którą co roku rozpoczynaliśmy lato, znów pojawi się wśród nas.

Wszystkich z Państwa, którzy nie widzieli jeszcze wczorajszego koncertu zapraszamy serdecznie

Piosenka i teledysk o Karłowiczu

Piosenka „Góra i dół” w wykonaniu Patrycji Kowalskiej i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie jest częścią spektaklu „Góra-dół – być jak Karłowicz”, a także powstałego na jego podstawie audiobooka pod tym samym tytułem. Spektakl i audiobook w oryginalny sposób przedstawiają emocjonalną sylwetkę Mieczysława Karłowicza, na przestrzeni jego całego życia. I to właśnie emocje służą za przewodników po osobowości tego niezwykle utalentowanego twórcy. Nasza niepodręcznikowa opowieść o życiu i twórczości patrona Filharmonii skierowana jest przede wszystkim do młodzieży w wieku 10-15 lat, lecz z pewnością zachwyci zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców.

Zobacz reportaż ze spektaklu „Góra-dół – być jak Karłowicz”

Tekst piosenki został napisany przez autorki scenariusza spektaklu i audiobooka - Agatę Kolasińską i Patrycję Kowalską. Autorem muzyki jest kompozytor Mateusz Ryczek oraz wokalistka Patrycja Kowalska.

Autorką animacji jest Dominika Wyrobek. Artystka pochodzi z Gliwic, od 26 lat mieszka w Szczecinie. W 2006 ukończyła architekturę krajobrazu na ZUT, a w 2018 roku malarstwo na szczecińskiej Akademii Sztuki. Obecnie pracuje w Akademii Sztuki jako asystentka Izabeli Plucińskiej w Pracowni Animacji. W 2019 otrzymała Stypendium Twórcze Prezydenta Miasta Szczecin, na realizację filmu animowanego Krzątaczka, który będzie kontynuacją cyklu animacji o współczesnej sytuacji kobiet na świecie - tworzonego przez kobiety i opowiadającego o kobietach.

Audiobook „Góra-dół – być jak Karłowicz”, na którym znajduje się piosenka „Góra i dół” można kupić w naszym sklepie internetowym w specjalnej, promocyjnej cenie 25,60 zł (20% taniej w stosunku do ceny regularnej). Promocja obowiązuje do 6 lipca.

Na premierę teledysku do piosenki „Góra i dół” zaś zapraszamy w poniedziałek 2 czerwca o godzinie 20:00 na nasze kanały w serwisach FacebookYouTube.
Lipiec 2020
05LIPnd, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
05LIPnd, 19:00