PGE GiEK Mecenasem roku 2020 w Filharmonii w Szczecinie

AKTUALNOŚCI | 15-09-2020
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., która należy do Grupy Kapitałowej PGE, została Mecenasem roku 2020 w Filharmonii w Szczecinie. Mecenat obejmuje zarówno koncerty klasyczne, jak i wydarzenia niestandardowe, m. in. w ramach festiwalu MDF.
Grupa PGE GiEK swoją działalność sponsoringową opiera na dwóch filarach - sponsoringu sportu oraz mecenacie kultury. Wsparcie polskiej kultury i współpraca z instytucjami kultury w kraju, w tym z wieloma filharmoniami, jest ważnym elementem promocji polskiej kultury. W tym roku do grona filharmonii, dołącza także Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Filharmonię objęła patronatem spółka PGE GiEK, która należy do Grupy Kapitałowej PGE.

Ambicją Grupy PGE GiEK jest rozpowszechnianie dorobku kulturowego poprzez wspieranie różnorodnych inicjatyw artystycznych na poziomie ogólnopolskim. Spółki z Grupy PGE angażują się ponadto w wiele interesujących i znaczących inicjatyw o zasięgu lokalnym.

Grupa jest sponsorem instytucji i przedsięwzięć muzycznych, ale także filmów, spektakli teatralnych i innych projektów artystycznych nawiązujących do najważniejszych wydarzeń z historii Polski. W 2018 r. PGE GiEK objęła mecenat nad filmem fabularnym o Janie Nowaku- Jeziorańskim pod tytułem „Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Z filmem tym jest także związana Filharmonia w Szczecinie, ponieważ to właśnie szczecińska Orkiestra Symfoniczna odpowiedzialna jest za ścieżkę dźwiękową do produkcji. Nagrania muzyki odbyły się w lutym 2019 r. w sali symfonicznej Filharmonii.

Sponsoring projektów promujących polską kulturę, innowacyjnych, nieszablonowych i posiadających walory edukacyjne, to działania wpisujące się w założenia społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), które realizuje PGE GiEK. Współpraca z instytucjami takimi jak Filharmonia w Szczecinie, którą charakteryzuje w nieszablonowe podejście do muzyki i która kreuje oryginalne wydarzenia nierzadko odbijające się szerokim echem również poza granicami kraju, jest doskonałym przykładem tego, że biznes i kultura mogą iść w parze.
01CZEwt, 11:00
05CZEsb, 11:00
05CZEsb, 19:00
BRILLANTE | LiveFilharmoniaKrzysztof Herdzin & Motion Triokoncert z publicznością / płatna transmisja online