Limuzynką do Filharmonii

AKTUALNOŚCI | 21-09-2015
Już jutro pod drzwi Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie podjedzie pierwsza limuzynka. Przyjadą nią uczniowie klas I - III ze szkół podstawowych w Radziszewie, Żabowie i Orzechowie. Wezmą udział w koncercie z cyklu "DoNuta taktuje - Na dwa".
To 50-minutowe spotkanie z muzyką na żywo będzie nie tylko bombą energetyczną dla dzieci, ale przede wszystkim okazją do obcowania z prawdziwymi instrumentami i muzykami Filharmonii. Podczas tego niecodziennego spotkania uczniowie zostaną zachęceni do aktywnego udziału w audycji oraz do współtworzenia nowych kompozycji dźwiękowych. DoNuta wraz z muzykami kwartetu składającego się ze skrzypiec I i II oraz oboju i fagotu opowiedzą historię pewnego niezwykle uzdolnionego chłopca o imieniu Amadeusz, którego komponowane już od najmłodszych lat utwory zachwycają od ponad 250 lat cały świat. Po takiej wizycie w Filharmonii uczestnicy projektu przekonają się, że bycie aktywnym słuchaczem to po prostu super zabawa.

Aby przygotować uczestników do wizyty w Filharmonii, po uczestników przyjadą specjalne pojazdy – Limuzy(n)ki, na których pokładzie znajdą się także doświadczeni animatorzy. Ich obecność podczas podróży do Szczecina pozwoli na prezentację najważniejszych informacji o Filharmonii, jej działalności edukacyjnej i artystycznej, ułatwi późniejsze właściwe zachowanie i odbiór muzyczny. Podczas podróży, animatorzy przeprowadzą także krótkie gry i zabawy umuzykalniające.

"Limuzynką do Filharmonii" to pilotażowa odsłona projektu, realizowanego przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Jego celem jest umożliwienie bezpłatnego udziału w koncertach szkolnych oraz zajęciach edukacyjnych grupom szkolnym, które mają utrudniony dostęp do wydarzeń kulturalnych.

Projekt „Limuzy(n)ką do Filharmonii w Szczecinie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.
Lipiec 2021
05LIPpn, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznybezpłatna premiera online
05LIPpn, 21:00