„White Balance” Witka Orskiego w 3D - zobacz wystawę

AKTUALNOŚCI | 04-11-2020
„White Balance”, wystawę Witka Orskiego, która otworzyła tegoroczną edycję festiwalu MDF, można od dziś zobaczyć bez wychodzenia z domu. Zapraszamy na spacer 3D po Galerii Poziom 4. i spotkanie z pracami artysty.

„White Balance” Witka Orskiego

Projekt w ramach MUSIC.DESIGN.FORM Festival w Filharmonii w Szczecinie stanowić będzie namysł nad eksponowanemu nieopodal w Muzeum Narodowym pejzażowi afrykańskiej wioski. Prezentowane fotografie będą dokumentacją przedmiotów z historycznej szczecińskiej „Kolekcji Afrykańskiej”, podzielonej obecnie pomiędzy Muzeum Narodowe w Szczecinie i Muzeum Etnograficzne w Warszawie.

Stosowane w cyfrowej fotografii tytułowe pojęcie balansu bieli zostało potraktowane jako metafora dekonstrukcji „równowagi i porządku” zaprowadzanych od wieków wobec kultur afrykańskich przez kolonizatorów. Jednocześnie, sposób ekspozycji zdjęć i ich, specjalnie przygotowane, barwne oświetlenie odnoszą się bezpośrednio do wizualnego balansu bieli. Ukazana została niejednoznaczność i uznaniowość tego, co zwykliśmy interpretować jako białe i nie-białe. Trudno o lepszy kontekst dla takiego projektu niż wnętrza Galerii Poziom 4. w Filharmonii w Szczecinie.

Wystawa w wersji 3D

Wystawę „White Balance” można także zobaczyć online. Zapraszamy na spacer 3D po przestrzeniach Galerii Poziom 4., podczas którego będzie można zapoznać się z pracami Witka Orskiego.

ZOBACZ WYSTAWĘ 3D

Galeria Poziom 4.

Od sezonu 2020/21 zaplanowana została seria dwumiesięcznych wystaw nawiązująca do programu instytucji, pokazując związki między światem muzyki a sztuk wizualnych. Niejednokrotnie wszak podkreślane są dziś relacje muzyczności w literaturze, performatywności wszystkich dziedzin sztuki, oddziaływaniu sztuk wizualnych na muzykę i odwrotnie.

Współpraca nad programem jest zrealizowana wraz z prężnymi ośrodkami szczecińskimi dedykowanymi sztukom wizualnym: TRAFO Trafostacją Sztuki w Szczecinie oraz z Akademią Sztuki w Szczecinie. Kuratorami sezonu 2020/2021 w Galerii Poziom 4. są Kamil Kuskowski i Stanisław Ruksza.

Marzec 2021
04MARcz, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineMILO Ensemblebezpłatna premiera online
05MARpt, 19:00