GRANDIOSO, LiveFilharmonia, MISTERIOSO

Koncerty z udziałem publiczności do 14 marca

AKTUALNOŚCI | 25-02-2021
Wiolonczelistka Anastasia Kobekina z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Rune Bergmanna oraz Trio Penderecki, to artyści z którymi w pierwszej połowie marca będziemy mogli spotkać się osobiście podczas koncertów w złotej sali. 5 i 12 marca zapraszamy na koncerty z udziałem publiczności. Sprzedaż biletów ruszy 26 lutego.

Koncerty z udziałem publiczności w marcu

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi rządu wydarzenia z udziałem publiczności będą mogły odbywać się do 14 marca. Mamy zaplanowane dwa piątkowe koncerty, jesteśmy przygotowani i cieszymy się, że będziemy mogli przywitać melomanów na kolejnych wydarzeniach w złotej sali.

Zapraszamy także na platformę streamingową LiveFilharmonia.szczecin.pl, gdzie nieprzerwanie będziemy mieli dla Państwa kolejne muzyczne premiery i bogate archiwum koncertów.

Karłowicz, Szostakowicz, Schubert

W marcu po raz pierwszy w naszej Filharmonii będzie gościła Anastasia Kobekina, rosyjska wiolonczelistka okrzyknięta przez europejską prasę niekwestionowaną faworytką publiczności.

W wykonaniu artystki oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie usłyszymy dwa utwory napisane przez kompozytorów dla swoich przyjaciół. Pierwszy z nich – Serenada G-dur – został przez Mieczysława Karłowicza zadedykowany Zygmuntowi Butkiewiczowi. Drugi zaś, to Koncert wiolonczelowy nr 1 Es-dur Dymitra Szostakowicza napisany dla Mścisława Rostropowicza. Wirtuozowskie utwory wiolonczelowe uzupełnimy Symfonią nr 5 Franza Schuberta.

Zapraszamy 5 marca o godzinie 19:00 na koncert z udziałem publiczności. Bilety w cenie 45-55 zł.

Koncert będzie także transmitowany na LiveFIlharmonia.szczecin.pl. Dostęp do platformy kosztuje 10/20 zł.

Trio Penderecki

Trio Penderecki to nowy, wyśmienity zespół muzyczny, którego członkami są wybitni instrumentaliści, zwycięzcy międzynarodowych konkursów muzycznych na całym świecie. Artyści starają się kierować muzykę kameralną na nowe tory, a także stałe poszerzanie repertuaru tria fortepianowego poprzez kreowanie nowatorskich zdarzeń artystycznych. Działalność Trio Penderecki będzie hołdem dla ich Patrona, największego polskiego kompozytora naszych czasów.

Koncert rozpocznie się wykonaniem „Chaconny” Krzysztofa Pendereckiego w transkrypcji JaeJoon’a Ryu na trio fortepianowe. Słynna część „Polskiego Requiem” po raz pierwszy zabrzmi w interpretacji tego składu wykonawczego. Utwory Johannes’a Brahmsa i Antonín’a Dvoráka uwydatniają emocjonalną myśl muzyczną zespołu.

Zapraszamy 12 marca o godzinie 19:00 na koncert z udziałem publiczności. Bilety w cenie 35-45 zł.

Sprzedaż biletów i procedury bezpieczeństwa

Bilety na koncerty 5 i 12 marca będą dostępne w sprzedaży od 26 lutego. O godzinie 10:00 ruszy sprzedaż internetowa, a o godzinie 13:00 sprzedaż stacjonarna.

Kasa Filharmonii będzie czynna:
  • od wtorku do czwartku w godz. 13:00-18:00
  • w piątki w godz. 13:00-20:00

Przypominamy, że osoby przebywające na terenie Filharmonii zobowiązane są do przestrzegania Procedury bezpieczeństwa dla uczestników wydarzeń/gości Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Pełną treść, z którą należy się zapoznać, znajdą Państwo TUTAJ.

Podstawowe wskazówki dla Melomanów:
  • należy zasłaniać usta i nos, dezynfekować dłonie (płyn jest ogólnodostępny w obiekcie) oraz zachowywać bezpieczne odległości (co najmniej 1,5 m);
  • preferujemy płatności bezgotówkowe;
  • uczestnictwo w wydarzeniu uzależnione jest od obligatoryjnego złożenia przez gościa pisemnego oświadczenia, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie, lub pod nadzorem epidemiologicznym (wzór stanowi załącznik nr 1 do Procedury bezpieczeństwa);
  • zalecamy wydrukowanie wzoru oświadczenia przed przybyciem do Filharmonii; oświadczenie wraz z ważnym biletem, należy okazać bileterowi przed wejściem na wydarzenie oraz pozostawić w budynku, w wyznaczonym miejscu.

Głównym Partnerem Filharmonii jest Dealer BMW Bońkowscy.
Kwiecień 2021
04KWInd, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineSCHUMANN | RACHMANINOV | CHOPINbezpłatna premiera online
05KWIpn, 19:00