Galeria Poziom 4.

Wystawa prac legendarnego plakacisty - Lexa Drewinskiego

AKTUALNOŚCI | 09-02-2016
Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych plakacistów świata. Jego twórczość została uhonorowana ponad stu siedemdziesięcioma nagrodami i wyróżnieniami, a paryskie Centre Georges Pompidou wytypowało i wystawiło jego plakat "Lexicon A-Z" jako przykład obiektu XXI w. W środę, 10 lutego na Poziomie 4. w Filharmonii odbędzie się otwarcie jego wystawy.
W ramach ekspozycji będzie można zobaczyć około pięćdziesięciu wyselekcjonowanych przez artystę prac, poczynając od plakatów z lat 80.

Jak sam autor przyznaje, jego twórczość polega na komentowaniu rzeczywistości i wydarzeń z pierwszych stron gazet. Jednak w procesie twórczym kieruje się maksymą: „odejmować znaczy dodawać”.

Twórczość Drewinskiego prezentowana była na ponad 60 indywidualnych wystawach: od Meksyku przez Madryt po Pekin. Od kiedy ukończył studia, jego prace uświetniają niemal wszystkie ważniejsze prezentacje plakatu na świecie.

Lex Drewinski urodził się w Szczecinie i ciągle pozostaje silnie związany ze swoim rodzinnym miastem. Jest profesorem Akademii Sztuki w Szczecinie oraz profesorem w Fachhochschule w niemieckim Poczdamie. Od trzynastu lat jest stałym felietonistą ogólnopolskiego kwartalnika projektowego "2+3D".

Bezpłatne zaproszenia na wernisaż do odbioru w kasie Filharmonii. Wystawa będzie prezentowana na Poziomie 4. do 6 marca 2016 r.
Marzec 2021
04MARcz, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineMILO Ensemblebezpłatna premiera online
05MARpt, 19:00