Premiera nagrania koncertu Fractal Tree w Filharmonii

AKTUALNOŚCI | 25-03-2016
Przypadający na 1 października Międzynarodowy Dzień Muzyki jest wyśmienitą okazją do działań niestandardowych, promujących nowe rozwiązania muzyczne, odmienne od tradycyjnych form koncertowych. W zeszłym roku tego dnia hol Filharmonii stał się miejscem audiowizualnej uczty dla miłośników muzyki nowoczesnej. Nagrany tego dnia koncert grupy Fractal Tree można od dziś oglądać na kanale youtube.com Filharmonii.

Fractal Tree to projekt, który zrodził się z pasji do eksperymentów muzycznych. Łączy ze sobą rozmaite gatunki: trip-hop, jazz, IDM, rock czy ambient udowadniając, że muzyka alternatywna może być przystępna.

Fractal Tree od samego początku porusza się w obszarze szeroko pojętej muzyki elektronicznej, zachowując całkowicie żywy skład. Zespół wielokrotnie występował z orkiestrą symfoniczną i współpracował ze znamienitymi gośćmi takimi jak m.in. Envee, Łukasz Górewicz czy Baltic Neopolis Orchestra.

Skład miał przyjemność otwierać Mistrzostwa Europy w pływaniu w 2011 roku, a także stworzyć muzykę do trzech spektakli multimedialnych: „Freedom Symphony", „Dzieci Przełomu” oraz „Tajemnica Lunitki - Podróż do kresu dzieciństwa”, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W sierpniu 2013 roku zespół wydał płytę "Early Works" – jest to zapis poszukiwań muzycznych z pierwszych 5 lat tworzenia. W kwietniu 2014 premierę miał teledysk do pierwszego utworu Fractal Tree z udziałem wokalistki Jony Ardyn – „Criminal", który otrzymał nagrodę główną konkursu na „Najlepszy teledysk w województwie zachodniopomorskim 2014”.

Aktualnie zespół koncentruje się na działaniach multimedialnych z VJ-em PUH-em oraz nagrywa materiał na drugą płytę.

Fractal Tree występuje w składzie: Tomasz Tomaszewski (elektronika), Kuba Maciejewski (klawisze), Michał Podciechowski (bas), Szymon Porowski (trąbka) oraz wokalistki: Julia Kępisty, Patrycja Kowalska i Jona Ardyn.

Życzenia Wielkanocne
24-03-2016 17:54
Lipiec 2020
05LIPnd, 12:00