WIDEOWALL ponownie w Filharmonii

AKTUALNOŚCI | 14-11-2016
Zapraszamy na drugą odsłonę projektu WIDEOWALL, który pokazuje szczecinianom filmową i animacyjną twórczość studentów i wykładowców Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki. W niedzielę 27 listopada o godzinie 20:00 zapraszamy na projekcję filmu Karoliny BregułyWieża
"Wieża" to operowy musical o grupie ludzi, którzy wspólnie planują budowę wieży z cukru. Pełna absurdu i niepokoju historia utopijnego projektu nawiązuje do historii powojennej architektury mieszkaniowej analizując ją nie z punktu widzenia jej twórców i teoretyków architektury, ale z pozycji użytkownika, mieszkańca modernistycznych osiedli i obywatela miasta. Wspomnienia pragnień, marzeń i wiary w nową, lepszą przyszłość zderzone tu są z trudną rzeczywistością oraz sprzecznościami wpisanymi w plany modernistów.

Karolina Breguła (ur. 1979) - artystka multimedialna, autorka instalacji, happeningów, filmów i fotografii. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Jej prace pokazywane były między innymi w Muzeum Narodowym w Warszawie, w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, w Jewish Museum w Nowym Jorku czy na 55. Biennale Sztuki w Wenecji. Laureatka wielu nagród mi.in. Złotego Pazura na Festiwalu Filmowym w Gdyni, nagrody w konkursie Spojrzenia 2013 czy nagrody Videobrasil. Stypendystka m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, NCK czy Funduszu Wyszehradzkiego. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Lipiec 2020
05LIPnd, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
05LIPnd, 19:00