Dźwięki niemego kina – Chaplin w Filharmonii

AKTUALNOŚCI | 05-04-2017
Maj w Filharmonii w Szczecinie jest miesiącem filmowym. Tym razem, po raz pierwszy w naszej historii, na scenie pojawi się „udźwiękowienie” filmu niemego! „Gorączka złota” – nieśmiertelne dzieło Charliego Chaplina razem z tworzona „na żywo” ścieżką dźwiękową będzie można usłyszeć w sali kameralnej 13 maja (sobota) o godzinie 19.00. Bilety w cenie 20 i 10 zł można kupić w kasie Filharmonii i na filharmonia.szczecin.pl od wtorku 11 kwietnia od godziny 13:00.
Gorączka złota” (The Gold Rush) to komediowe arcydzieło, a zarazem najsłynniejszy film w reżyserii Charliego Chaplina. Zrealizowany ponad 90 lat temu (1925 r.) do dziś bawi widza, a brawurowe gagi i wzruszający liryzm artysty w pełni pozwalają doświadczyć magii starego kina.

Niemy film ze współczesnością połączy zupełnie nowa oprawa muzyczna stworzona przez Tomasz Lewandowskiego – kompozytora, pianistę, aranżera, muzyka sesyjnego, a na co dzień dyrektora Pyrzyckiego Domu Kultury.

Wykonanie połączy nowoczesne brzmienia z klasycznymi instrumentami. Ścieżka dźwiękowa będzie powstawać całkowicie „na żywo”! Pozwoli to na stworzenie wspaniałej ilustracji muzycznej i nada filmowi zupełnie nowy, unikatowy charakter. Z pewnością pozwoli to ponownie odkryć fenomen mistrza kina niemego - Charliego Chaplina.

Zwiedzanie Filharmonii
31-03-2017 13:43
Lipiec 2020
DZIŚ05 LIPnd, 12:00