Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Zobacz zdjęcia ze Światowego Dnia Książki!

AKTUALNOŚCI | 23-04-2017
Muzyka, pozytywne emocje i książeczki. Wszystko to w niedzielne przedpołudnie pojawiło się u nas. Warsztaty muzyczne dla maluszków, wspólne czytanie wierszyków i zajęcia z rysunku przyciągnęły do nas całe rodziny. Rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami – wszyscy czuli się jak u siebie i bawili się wyśmienicie. Fotorelację znajdziecie Państwo na dole strony.
Premiera „Pierwszego dyrygenta” - książeczki kontrastowej była świetnym pretekstem do przyjścia w niedzielny poranek do Filharmonii. Rodzicie i maluszki z zainteresowaniem słuchali dźwięków przeróżnych instrumentów. Bo najfajniejsza edukacja to ta, poprzez zabawę! Na pamiątkę wszyscy uczestnicy dostali książeczkę „ Pierwszy dyrygent”. Mamy nadzieję, że będziecie do niej często zagadać.

Czytanie wierszyków z tomiku „ Z historii muzyki dla wszystkich – wierszyki” i nauka rysowania mangi to propozycje dla nieco starszych dzieci. Pracownicy administracji Filharmonii (dla wielu był to sceniczny debiut!) i muzycy zamienili się w narratorów krótkich bajeczek o sławnych muzykach. Była historia Beethovena, Chopina, Karłowicza i… Beatlesów! Dorośli czytali – dzieci szalały.

Młodzi artyści w skupieniu uczyli się rysować japońskie komiksy – mangi. Pewne pociągnięcia ołówkiem w połączeniu z mistrzowskimi radami prowadzącego - rysownika Marka Pawelczyka, znanego szerszej publiczności jako Pan Rysownik, sprawiły, że powstało wiele dzieł, które z pewnością jeszcze gdzieś Państwo zobaczą!

Dziękujemy wszystkim za to, że zechcieli spędzić z nami swoje niedzielne południe! Przypominamy, że tylko w niedzielę 23 kwietnia możecie Państwo kupić (w kasie i przez internet) filharmoniczne publikacja dla dzieci z 20% rabatem.

Zdjęcia ze wszystkich zajęć znajdują się poniżej.
Lipiec 2021
05LIPpn, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznybezpłatna premiera online
05LIPpn, 21:00