Kolejna nominacja dla Dyrektor Doroty Serwy

AKTUALNOŚCI | 15-01-2018
Dyrektor Filharmonii Dorota Serwa otrzymała nominację do tytułu „Osobowość Roku 2017” w kategorii kultura i sport. Kapituła redakcji Głosu Szczecińskiego, organizatora plebiscytu, przyznała nominację „za działalność na rzecz filharmonii, nowe inicjatywy i wzbogacanie programu artystycznego”. Nominację do Osobowości Roku, w innych kategoriach, otrzymali m. in. wolontariusz WOŚP Łukasz Berezak czy Tomasz Gierwiatowski ze Szczecińskiej Ligi Superbohaterów.
Pokazywanie w naszym dzienniku oraz portalu internetowym ciekawych osób, kształtujących życie społeczności lokalnych to największa przyjemność w codziennej pracy i dziennikarski obowiązek – mówi Krzysztof Nałęcz, redaktor naczelny Głosu Szczecińskiego. – Do plebiscytu kandydatów do tytułu Osobowość Roku nominują nasi dziennikarze, bo to oni codziennie opisują najważniejsze wydarzenia. A bohaterami ich relacji są ludzie. Wśród nich postaci niebanalne, bo tylko tacy ludzie zmieniają rzeczywistość.

Szczegóły na temat plebiscytu i zasady oddawana głosów znajdują się na stronie internetowej Głosu Szczecińskiego

W zeszłym roku Dyrektor Dorota Serwa została " Szczecinianką Roku 2016". Nagrodę otrzymała, ponieważ jak podał organizator, "Jako dyrektor przeprowadziła instytucję przez okres modernizacji, stawiając przed nią nowe wyzwania, m. in. poszerzając ofertę edukacyjną dla dzieci. Filharmonia w Szczecinie łączy tradycyjną działalność – koncerty symfoniczne z innymi gatunkami. W lodowym pałacu gości muzyka folkowa, jazz a nawet elektronika (...). Praca i zaangażowanie dyrektor Doroty Serwy sprawia, że Filharmonia jest symbolem miasta i jednym z ulubionych miejsc szczecinian."

W 2017 doceniona została także płyta „Karłowicz.Philharmonic.Szczecin”, którą nasza orkiestra nagrała wspólnie z Łukaszem Borowiczem i Bartłomiejem Niziołem. Album otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii „album roku muzyka symfoniczna i koncertująca” oraz do prestiżowej International Classical Music Awards - jednego z najważniejszych wyróżnień w świecie muzyki klasycznej. Wielką satysfakcję sprawiła nam także wiadomość, że w Drugim Programie Polskiego Radia, w programie "Kto słucha, nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki” muzyczny sąd w składzie skrzypaczka Agata Szymczewska, krytyk muzyczny Dorota Kozińska i dziennikarz muzyczny Kacper Miklaszewski wybrał najlepsze nagranie „Koncertu skrzypcowego A-dur op. 8” Mieczysława Karłowicza – nagranie z naszej płyty „Karłowicz.Philharmonic.Szczecin”.

Lipiec 2020
JUTRO05 LIPnd, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
JUTRO05 LIPnd, 19:00