SOUNDLAB 2017/2018

Luke Vibert nie przyjedzie do Szczecina. Zastąpi go duet Mouse on Mars

AKTUALNOŚCI | 09-02-2018
Z wielką przykrością informujemy, że zaplanowany na 10 lutego występ Luka Viberta nie odbędzie się. Aby zrekompensować fanom elektroniki niedogodności związane z odwołaniem występu, zaprosiliśmy Mouse on Mars, w składzie: Andi Toma i jego syn, Nico.

Informacja dotarła do nas o 20:08: "We are really sorry but Luke Vibert is not able to perform concert in Szczecin on February 10th 2018. In this difficult situation - Mouse on Mars agreed to perform on the Soundlab series concert in Szczecin on that day".

Przed dalszą lekturą, polecamy włączyć w tle Boiler Room z naszymi nowymi gośćmi Mouse On Mars

Jak podaje muno.pl, portal poświęcony muzyce klubowej:

Mouse On Mars to niemiecki duet łączący w swej twórczości różne inspiracje. Pojawia się tam ambient, techno, dub, rock, jazz czy jungle.

Grupę w 1993 roku założyli Jan St. Werner z Kolonii i Andi Thoma z Düsseldorfu - połączyła ich fascynacja pionierami niemieckiej elektroniki - Neu, Can i Kraftwerk oraz zainteresowanie ekspresyjnymi formami nowej elektroniki. Ich pierwsze nagrania dla londyńskiej wytwórni Too Pure (m.in. Stereolab i PJ Harvey) okazały się biletem do europejskiej elektronicznej ekstraklasy. Debiutancki singiel "Frosch" dotarł nawet do pierwszej trójki listy independent w Wielkiej Brytanii!

W 1995 roku reedycja ich albumowego debiutu - "Vulvaland“, a także kolejna płyta - "Iaora Tahiti" ukazały się także na rynku amerykańskim w barwach wytwórni sławnego producenta Ricka Rubina (Johhny Cash, Slayer, Beastie Boys) - American Recording. Kolejne płyty utwierdziły ich pozycję za Oceanem a także w Europie - MOM koncertowali u boku m.in. Jimi Tenora, Gus Gus, Tortoise i Stereolab. Grupa zyskała też kultowy status w rodzinnej Kolonii, gdzie uznano ją za głównego przedstawiciela nurtu eksperymentalnej elektroniki i twórców skupionych wokół wytwórni a-Musik. Innowacyjność Mouse On Mars na polu dźwiękowej awangardy przyniosły też projekty poboczne muzyków - Microstoria (wraz z Marcusem Poppem z Oval) i Lithops. Zespół współpracował też m.in. z Niobe, członkami Stereolab, a także gościem poprzedniej edycji SoundLabu - Matthew Herbertem.

Ich utwory znalazły się także na wielu kompilacjach – m.in. w serii "Trance Europe Express", na "Macro Dub Infection 2", a także poświęconych filozofowi Gillesowi Deleuze "Folds and Rhizomes" oraz "In Memoriam". Mouse On Mars stale współpracują też z rozgłośnią radiową WDR (West German Broadcasting), a także telewizyjnym kanałem Arte.

W 1999 roku państwowe German Radio przyznało im specjalną nagrodę za innowacje we współczesnej muzyce. Od tego roku Jan i Andi prowadzą też cykl wykładów, poświęconych muzyce eksperymentalnej, dla studentów wydziału Projektowania i Komunikacji Wizualnej Politechniki w Aachen. Ostanie lata to świetny album "Varcharz" (ukazał się w wytwórni Ipecac Mike'a Pattona) i wydana nakładem londyńskiej Domino (min. Franz Ferdinand, Arctic Monkeys) znakomita płyta nagrana pod szyldem Von Suddenfeld z liderem legendarnych The Fall - Markiem E Smithem.

Zapraszamy na oficjalny kanał YouTube artystów:

Po muzykę zapraszamy na SoundClouda duetu

Tych z Państwa, którzy zechcą tego samego dnia przyjść na koncert Mouse on Mars, serdecznie zapraszamy. Bilety zakupione na występ Luka Viberta w ramach cyklu SoundLab zachowują ważność.

Tych z Państwa, którzy preferują zwrot biletów, prosimy o kontakt z kasą Filharmonii. Osoby, które kupiły bilety przez stronę internetową filharmonia.szczecin.pl proszone są o informację na adres: kasa@filharmonia.szczecin.pl. Zwrot kosztów biletów odbędzie się na konto, z którego dokonana została płatność. Zwroty płatności rozpoczną się od poniedziałku 12 lutego 2018 r. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: kasa@filharmonia.szczecin.pl lub pod nr tel. +48 91 431 07 20.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że dołożymy wszelkich starań aby w przyszłości Luke Vibert zagościł na scenie Filharmonii w Szczecinie.
Lipiec 2020
05LIPnd, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
05LIPnd, 19:00