Wernisaż na Poziomie 4: Agata Wolniewicz „Pomiędzy”

AKTUALNOŚCI | 26-04-2018
Zapraszamy na wernisaż Agata Wolniewicz „Pomiędzy”, który odbędzie się w środę 9 maja o godzinie 19.00 w galerii Poziom 4. Bezpłatne zaproszenia można odebrać w kasie Filharmonii od 27 kwietnia od godziny 13.00. Ilość miejsc jest ograniczona.
Agata Wolniewicz (rocznik 1983) jest absolwentką Akademii Sztuki w Szczecinie. Dyplom z projektowania graficznego w pracowni plakatu prof. Grzegorza Marszałka obroniła we wrześniu 2012 r. Aktualnie wykłada na swojej macierzystej uczelni w pracowni Rysunku i Malarstwie dr hab. Wiesławy Markiewicz oraz prowadzi własne zajęcia z Rysunku Projektowego i Perspektywy.

Po około 10-letniej przygodzie z grafiką projektową od 2015 r. nadrzędne miejsce w jej twórczości zajmuje malarstwo. W centrum jej artystycznych zainteresowań stoi człowiek oraz jego cielesny i emocjonalno-duchowy wymiar.

Jestem osobą, której w genach zapisano twórczą energię. Choć w obszarze sztuk wizualnych „kręci” mnie niemal wszystko, to jednak prym wiedzie malarstwo. Analityczne a zarazem niematerialne spojrzenie na otaczający mnie świat jawi mi się jako gra cienia i światła, jako gra kolorów, które zarażają się wzajemnie. Precyzyjność i dbałość o każdy detal powoduje, że moja twórczość jest dość realistyczna, ale czasami przełamana lekką nutą surrealizmu. W moich z pozoru statycznych obrazach, zamarłych w bezruchu chwilach i gestach czeka na odkrycie ogromny ładunek emocji. Swoim malarstwem próbuję zatrzymać chwilę i zatrzymać na chwilę – mówi bohaterka wystawy, Agata Wolniewicz.

Wolniewicz zdobyła min. wyróżnienie w konkursie Artystyczny Indeks Hestii, Grand Prix podczas 11. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych inSPIRACJE / OKSYDAN, Nagrodę Wydawnictwa Format, a także Nagrodę Publiczności na szczecińskim 25 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego.

Wystawę „Pomiędzy” będzie można zobaczyć w Galerii Poziom 4. do 3 czerwca. Galeria jest czynna w środy w godzinach 13.00-18.00, niedziele w godzinach 12.00-16.00 oraz w trakcie koncertów, dla podsiadających bilety na wydarzenie. Bilet do galerii kosztuje 3 zł.

Partnerem wystawy jest, wspierająca młode talenty, Szczecińska Izba Adwokacka.
Lipiec 2020
05LIPnd, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
05LIPnd, 19:00