Arhythmic Perfection Plan w Filharmonii

AKTUALNOŚCI | 22-10-2018
Jerzy Mazzoll powraca do Filharmonii z Arhythmic Perfection Plan! Niekonwencjonalne połączenia dźwięków, ludzi i miejsce, które inspiruje. Już 25 października w Filharmonii w Szczecinie.
Arhythmic Perfection Plan to wydarzenie dedykowane i w całości poświęcone improwizacji. Tegoroczna, trzecia już edycja, nie jest pod tym względem wyjątkowa. Także i w tym roku czysta forma gmachu Filharmonii w Szczecinie stanie się przestrzenią twórczej, nieszablonowej aktywności artystycznej.

W pierwszej części wieczoru na scenie spotkają się Tadeusz Sudnik oraz duet Hati, czyli Rafał Iwański i Rafał Kołacki, dobrze znani szerokiej publiczności ze swoich, osadzonych w muzyce industrialnej i transowej, projektów. Kolejny punkt programu to koncert Jerzego Mazzolla, Błażeja Króla i Tomasza Sroczyńskiego. Będzie on rozwijał ideę improsongu czyli piosenki, która w każdej swej warstwie powstaje na gruncie scenicznej improwizacji. Wydarzenie zamknie występ duetu Malediwy, który tworzą Kuba Janicki i Marek
Pospieszalski
. To jedyna współpracująca ze sobą na stałe formacja podczas tegorocznego Planu – pozostałe artystyczne kooperacje powstaną specjalnie na tę okazję.

Jerzy Mazzoll, pomysłodawca i kurator cyklu Arhythmic Perfection Plan często powtarza, że jego największy talent to umiejętność kojarzenia artystów oraz proponowanie im kooperacji, w których mogą – na gruncie improwizacji – tworzyć rzeczy oryginalne i wartościowe, zaskakujące nie tylko publiczność, ale samych artystów, dające im nowy oddech, inspirację i przestrzeń do rozwoju. „Dużo się dziś też mówi o jedynym i niepowtarzalnym wykonaniu, o tym, że coś dzieje się tylko tu i tylko teraz, i na Planie rzeczywiście ma to miejsce. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że koncerty nie będą rejestrowane, więc jedyną możliwością ich odbioru będzie uczestnictwo w wydarzeniu” zapowiada Mazzoll.

Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) dostępne są w kasach Filharmonii oraz przez naszą stronę internetową. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje jeden bilet, miejsca nienumerowane.

Organizatorzy: Filharmonia w Szczecinie, Mazzolleum
Lipiec 2021
05LIPpn, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznybezpłatna premiera online