Europejska Noc Muzeów

Ryszard Leoszewski zaśpiewa poezję Marka Maja

AKTUALNOŚCI | 23-04-2015
„LEOSZEWSKI MAJEM, czyli Wiem Jak Nie Jest” to tytuł programu, opartego na kompozycjach Ryszarda Leoszewskiego. Pretekstem, inspiracją do stworzenia materiału muzycznego były wiersze Marka Maja - szczecińskiego poety, autora scenariuszy i sztuk teatralnych.
Powstało 14 utworów zróżnicowanych w warstwie muzycznej, precyzyjnie i swobodnie skojarzonych z niebanalnymi, refleksyjnymi i momentami prowokującymi tekstami. Utwory z „Wiem Jak Nie Jest” zostały wydane na płycie CD w ramach projektu kampanii społecznej pn. „Szczecin z całego serca polecam AMBASADOR”. Są z powodzeniem emitowane w wielu krajowych rozgłośniach radiowych, między innymi na antenie Programu III Polskiego Radia, zaś w audycji „Gitarą i piórem” można było usłyszeć wieloodcinkową rozmowę z autorami, ilustrowaną piosenkami z płyty.

Ryszard Leoszewski – kompozytor i wokalista, jedna z ciekawszych postaci kulturalnego Szczecina. Znany przede wszystkim jako założyciel i lider zespołu Sklep z Ptasimi Piórami (1978) oraz twórca dziecięcej grupy artystycznej ARFIK (1987). Kojarzony również z projektem „Ulica Mandelsztama”, w ramach którego wykonywał swoje kompozycje z orkiestrami Opery na Zamku, Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica oraz Pomorskiej Filharmonii w Bydgoszczy. Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina oraz honorowy Ambasador Szczecina, wyróżniony niedawno Medalem Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Filharmonii od 24 kwietnia 2015 r., od godziny 13:00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 bilety.

Koncert odbędzie się w ramach 10. Europejskiej Nocy Muzeów. Więcej informacji o pozostałych wydarzeniach 10. ENM w nowej Filharmonii wkrótce.
Marzec 2021
04MARcz, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineMILO Ensemblebezpłatna premiera online
05MARpt, 19:00