ESPRESSIVO 2018/2019

Jacob Collier, Alfredo Rodriguez, Eli Teplin i Pedrito Martinez w najważniejszym koncercie z cyklu Espressivo

AKTUELLES | 22-05-2019
Na jednej scenie, podczas jedynego takiego koncertu w Polsce, wystąpią światowej sławy młodzi artyści, których wspiera sam Quincy Jones. Jacob Collier, Alfredo Rodriguez, Eli Teplin i Pedrito Martinez - zagrają w Filharmonii w Szczecinie już 27 maja! Ostatnie bilety są wciąż dostępne.
Ostatni w tym sezonie artystycznym koncert z jazzowego cyklu Espressivo zapowiada się wręcz nieziemsko. Na jednej scenie pojawią się najgorętsze nazwiska światowej sceny muzycznej, artyści, którzy pomimo młodego wieku, doceniani są przez krytyków i przede wszystkim publiczność. Jacob Collier, Alfredo Rodriguez, Eli Teplin, Pedrito Martinez zagrają razem z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie.

Jacob Collier, Alfredo Rodriguez, Eli Teplin, Pedrito Martinez, to artyści, którzy na co dzień blisko współpracują z Quincy Jonesem.

Jacob Collier – zaledwie 25-letni wokalista, multiinstrumentalista, aranżer i kompozytor pochodzący z Londynu. Sławę zdobył jako nastolatek, publikując próbki swoich nagrań w serwisie YouTube, dzięki czemu już w 2014 roku podpisał kontrakt z agencją menedżerską Quincy`ego Jonesa. W 2016 roku ukazał się jego debiutancki album „In My Room”, a rok później artysta uhonorowany został dwiema Nagrodami Grammy. Sam Quincy powiedział o nim „Absolutny geniusz ... Nigdy w życiu nie widziałem takiego talentu… Poza kategorią. Jeden z moich ulubionych młodych artystów na świecie - absolutnie oszałamiający”.

Eli Teplin – autor piosenek i piosenkarz, a także klasycznie wykształcony pianista i gitarzysta. Drogę do szerszej kariery, poza niekwestionowanym talentem, zapewniło mu również poznanie i wsparcie Quincy`ego Jonesa. Muzyk pracuje obecnie nad debiutanckim albumem.

Wraz ze szczecińską orkiestrą wystąpi także dwóch muzyków o kubańskich korzeniach. Pedrito Martinez to perkusista, piosenkarz, tancerz, autor tekstów i kompozytor. Ma na swoim koncie współpracę z takim gwiazdami jak Wynton Marsalis, John Scofield czy Steve Gadd. Płyta nagrana z wokalistką BUIKĄ, znaną szczecińskiej publiczności z ubiegłorocznej edycji festiwalu MDF, była nominowana do nagrody Grammy. Alfredo Rodriguez jest kompozytorem i pianistą jazzowym. Koncertował z tak wybitnymi muzykami, jak Wayne Shorter, Herbie Hancock, Esperanza Spalding. W 2015 roku jego aranżacja piosenki „Guantanamera” otrzymała nominację do Nagrody Grammy.

Muzycy podczas koncertu w złotej sali Filharmonii w Szczecinie wykonają największe przeboje Quincy`ego Jonesa. Fani mistrza i jego młodych współpracowników usłyszą m.in. „Betcha' Wouldn't Hurt Me", „Let the Good Times Roll", „Ai No Corrida", „Rock With You", czy znaną z wielu filmów instrumentalną „Soul Bossa Nova". Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie poprowadzi szef słynnej Metropol Orkest - Jules Buckley. Ten brytyjski dyrygent, komnpozytor i aranżer ma za sobą współpracę z takimi gwiazdami, jak Gregory Porter, Tori Amos, Massive Attack, The Cinematic Orchestra czy gwiazdą MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2019 - Laurą Mvulą.

Jesteśmy pewni, że ten majowy wieczór w Filharmonii będzie niezapomnianym przeżyciem muzycznym.

Ostatnie bilety na koncert Stars for Quincy Jones 27 maja o godz. 19:00 są dostępne w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.
Świętuj Harmonię!
20-05-2019 16:30
Big Band na Dniach Morza
20-05-2019 12:56