Sinfonieorchester der Philharmonie in Szczecin

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie powstała w 1948 roku, w którym to zintegrowano rozproszone siły rozmaitych zespołów funkcjonujących w powojennym Szczecinie, tworząc Robotnicze Towarzystwo Muzyczne.

Orkiestra to zespół ponad 90 wyśmienitych muzyków. Niewątpliwym walorem ich koncertów jest świetna akustyka
złotej sali symfonicznej przy ul. Małopolskiej, która stała się niejako impulsem do dynamicznego artystycznego rozwoju zespołu. W ostatnich sezonach występowały tu takie sławy, jak m.in.: Mischa Maiski, Dina Yoffe, Ingolf Wunder i Eric Lu, z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii występowały wybitni soliści, m.in.: Gâbor Boldoczki, Tabea Zimmermann, Christian Tetzlaff, Sergei Babayan, Francesco Tristano, Terence Blanchard i Matthew Herbert. Na podeście dyrygenckim stanęły zaś między innymi takie osobowości: Jerzy Maksymłuk, Eugene Tzigane, Łukasz Borowicz, Josë Luis Gomez i Ainârs Rubikis, Thomas Sanderling, Jacek Kaspszyk czy Antoni Wit (...czytaj więcej).
Chefdirigent
stellvertretender Dirigent
Organisation der Künstlerischen Arbeit
Dominik Wastowski
1. Violine/Konzertmeister/Gruppenleiter
1. Violine/Konzertmeister
1. Violine
Edyta Wolańska (Solist)
Olga Rozmus (Ehrensolist)
Wioletta Borkowska
Elżbieta Fabiszak-Dąbrowska (Solist)
Dominik Gugała
Joanna Hajkiewicz
Marcin Kieruczenko
Anna Majewska
Maciej Musiał
Maria Nowak
Izabela Wojciechowska
2. Violine
Anna Przerwa (Solist)
2. Violine/Gruppenleiter
Robert Smoliński (Solist)
2. Violine
Diana Miszkiel-Gugała (Solist)
Małgorzata Borowiecka
Robert Cybulski
Łukasz Górewicz
Aleksandra Górska
Małgorzata Kazimierczak
Miłosz Kosmal
Patrycja Kozak
Joanna Ostaszewska
Magdalena Pajestka
Zoia Piankowska
Alicja Poręba
Bratsche/Gruppenleiter
Bratsche
Ewa Jungiewicz (Solist)
Wojciech Mazur (Solist)
Galina Smolińska (Solist)
Ludmiła Rusin (Ehrensolist)
Izabela Joniec
Dominika Kotlicka
Aleksandra Majewska
Zuzanna Ogorzelec
altówka
Luca Persico
Violoncello/Konzertmeister
wiolonczela/koncertmistrz
Yesong Lee
Violoncello
Klara Świdrów (Solist)
Hanna Del Noce (Solist)
Jacek Tomczak
Ihor Chilipik
Dorota Cieśla
Katarzyna Meisinger
Beata Sawrymowicz
Natalia Wesołowska
Kontrabass/Gruppenleiter
Karol Nasiłowski (Solist)
Kontrabass
Paweł Jędrzejewski (Solist)
Michał Mitschke (Ehrensolist)
Jan Gottschling
Wojciech Gunia
Robert Możejewski
Flöte/Gruppenleiter
Anna Wojnowicz-Drężek (Solist)
Flöte
Filippo del Noce (Solist)
Paweł Majewski (Solist)
Joanna Kowalczyk (Solist)
Elżbieta Podleśny-Głowacka
Oboe/Gruppenleiter
Piotr Kokosiński (Solist)
Oboe
Izabela Kokosińska (Solist)
Katarzyna Rachmaciej (Solist)
Mateusz Żurawski
Grzegorz Święciochowski
Klarinette/Gruppenleiter
Klarinette
Krzysztof Baturo (Solist)
Krzysztof Krzyżewski (Solist)
Piotr Wybraniec (Solist)
Fagott/Gruppenleiter
Zbigniew Kania (Solist)
Fagott
Anna Bownik (Solist)
Edyta Moroz (Solist)
Michał Szydłowski (Solist)
Horn/Gruppenleiter
Dawid Kostrzewa (Solist)
Horn
Oleksandr Melnychenko (Solist)
Katarzyna Sułkowska (Solist)
Dmitrij Wdowiczenko (Solist)
Radosław Zamojski (Solist)
Trompete/Gruppenleiter
Sławomir Kuszwara (Solist)
Trompete
Dawid Głogowski (Solist)
Marcin Olkowski (Solist)
Bogdan Rymaszewski (Solist)
Posaune/Gruppenleiter
Wojciech Bublej (Solist)
Posaune
Mateusz Kupski (Solist)
Igor Puszkar (Solist)
Tuba
Tomasz Zienkowicz (Solist)
Schlagzeug/Gruppenleiter
Dariusz Jagiełło (Solist)
Schlagzeug
Jorge Luis Valcarcel Gregorio (Solist)
Jacek Wierzchowski (Solist)
Bogdan Pilak
Harfe
Barbara Stalmierska (Solist)
Juli 2024
brak wydarzeń w tym miesiącu
August 2024
03AUG '24Sa, 11:00
03AUG '24Sa, 12:00
03AUG '24Sa, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTIVE: Ryszard HorowitzAusstellung
03AUG '24Sa, 15:00
Choriner MusiksommerChoriner Musiksommer 2024Sinfonisches Konzert
04AUG '24So, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTIVE: Ryszard HorowitzAusstellung
10AUG '24Sa, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTIVE: Ryszard HorowitzAusstellung
11AUG '24So, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTIVE: Ryszard HorowitzAusstellung
17AUG '24Sa, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTIVE: Ryszard HorowitzAusstellung
18AUG '24So, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTIVE: Ryszard HorowitzAusstellung
22AUG '24Do, 19:00
24AUG '24Sa, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTIVE: Ryszard HorowitzAusstellung
25AUG '24So, 12:00
Galeria Poziom 4.RETROSPEKTIVE: Ryszard HorowitzAusstellung
30AUG '24Fr, 12:00
Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2024Regionalne dziedzictwo Pomorza ZachodniegoWorkshops
30AUG '24Fr, 12:00
Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2024Przesłuchania tradycyjneHearings
30AUG '24Fr, 19:00
Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2024Dikanda z OrkiestrąKonzert
31AUG '24Sa, 12:00
Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2024Badania terenoweWorkshops
31AUG '24Sa, 12:00
Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2024Przesłuchania eksperymentalneHearings
31AUG '24Sa, 21:00
Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2024Jam session | SUFERIJam session
31AUG '24Sa, 23:00
Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2024Dom tańca | WędrowiecTanzspaß
2024
REPERTUAR