Filharmonia na puzzlach już w sprzedaży

AKTUELLES | 30-07-2019
Do filharmonicznego sklepiku trafiły długo wyczekiwane puzzle. Ilustracja pochodzi z bestsellerowej książeczki „W Filharmonii koncert będzie”, a jej autorem jest znany rysownik Maciej Szymanowicz. Od 1 sierpnia można je kupić za jedyne 25 złotych.
Książeczka autorstwa poetki Doroty Gellner, z charakterystycznymi, czarującymi ilustracjami Szymanowicza, miała premierę we wrześniu 2018 r. Początkowy nakład wyprzedał się w kilka tygodni. Od tego czasu dwukrotnie musieliśmy go uzupełniać.

Jedną z ilustracji postanowiliśmy przenieść na puzzle. Grafika przedstawia budynek Filharmonii w towarzystwie budynku Komendy Wojewódzkiej Policji. Zawiera także kilka smaczków: statek w porcie, dźwigozaury, wejście do Centrum Dialogu „Przełomy”, a także tajemniczego mieszkańca Baszty Siedmiu Płaszczy.

Dodatkowo puzzle zawierają specjalny przewodnik dla dzieci „Będę melomanem”. Jest to wdzięczny i dźwięczny wierszyk dla początkujących słuchaczy o tym, jak dobrze przeżyć wizytę w Filharmonii. Napisała go Aleksandra Grzesiek.

Wymiary puzzli to 32,5 na 47,5 cm. Na opakowaniu widnieje oznaczenie wiekowe 5+, choć nie wykluczamy, że doskonale poradzą sobie z nimi młodsze szkraby.

Budynek Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie to nowoczesny gmach, wzniesiony w miejscu, gdzie w niemieckim Stettinie stał Konzerthaus. Biała bryła mieści dwie sale koncertowe – złotą i czarną, dwie galerie, kawiarnię i geometryczny hol. Budynek jest domem szczecińskich filharmoników od września 2014 r. Filharmonię, która została wyróżniona prestiżową nagrodą architektoniczną im. Miesa van den Rohe w 2015 roku, z miejsca pokochali mieszkańcy Szczecina i turyści. Każdego roku odbywa się w niej około 500 wydarzeń – koncertów symfonicznych, kameralnych, audycji i warsztatów dla dzieci oraz wystaw.

Puzzle można kupić w cenie 25 zł w naszym sklepie stacjonarnym oraz internetowym na filharmonia.szczecin.pl.
Sierpień w Filharmonii
25-07-2019 14:14
Juli 2020
05JULSo, 12:00