Luty w Filharmonii pełen muzyki

AKTUELLES | 01-02-2021
Od koncertów symfonicznych i kameralnych, przez jazz i muzykę tradycyjną, po szeroką ofertę edukacyjną. Dostosowując się do nowych wytycznych zmieniliśmy dla Państwa naszą ofertę, by w lutym móc jeszcze częściej spotykać się online.

Spotkania online do 14 lutego

Do 14 lutego 2021 r. budynek Filharmonii w Szczecinie, tak jak inne instytucje kultury, będzie zamknięty dla publiczności. Nie oznacza to jednak, że Filharmonia przestaje grać. Liczymy, że spotkamy się online - zarówno na platformie streamingowej livefilharmonia.szczecin.pl, jak i na naszych kanałach w serwisach Facebook i YouTube.

Tylko do 14 lutego czeka nas aż pięć różnorodnych premier online.

Jose Torres & Havana Dreams

Podczas najbliższej odsłony cyklu Rubato usłyszymy kubańską muzykę w wykonaniu Jose Torresa i zespołu Havana Dreams. Kubańska muzyka zaczerpnięta prosto z hawańskich ulic zabrzmi w złotej sali Filharmonii, wypełniając ją masą pozytywnej energii i radości. Artyści zaprezentują znane m.in. z filmu Buena Vista Social Club, standardy muzyki kubańskiej. Zapraszamy 4 lutego o godzinie 19:00 na bezpłatną transmisję koncertu Jose Torres & Havana Dreams na nasze kanały w serwisach Facebook i YouTube.

Atom String Quartet zagra Karłowicza

Atom String Quartet powraca z nową płytą. Wraz z dętym składem Szczecin Philharmonic Wind Quartet artyści nagrali pieśni Mieczysława Karłowicza w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach. Na bezpłatny koncert Atom String Quartet & Szczecin Philharmonic Wind Quartet | KARŁOWICZ prezentujący nowy materiał zapraszamy w piątek 5 lutego o godzinie 19:00 na nasze kanały w serwisach Facebook i YouTube.

Muzyczne blendowanie na koncercie rodzinnym

Koncert „Blender – muzyczna sztuka łączenia” odpowie na pytania, czy z połączenia zupełnie różnych smaków i dźwięków może wyjść coś naprawdę pysznego. Styczniowy koncert rodzinny będzie pełen symfonicznych klasyków, które po raz pierwszy usłyszymy w zmiksowanej odsłonie. Eksperymentowanie ze smakami muzyki może przynieść oszałamiające efekty. Zapraszamy w niedzielę 7 lutego o godzinie 17:00 na nasze kanały w serwisach Facebook i YouTube.

Muzyka Kisielewskiego i Straussa

Pierwsze w tym roku spotkanie z Rune Bergmannem prowadzącym Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie czeka nas zaś już 12 lutego o godzinie 19:00. Podczas koncertu usłyszymy kompozycję Metamorphosen Richarda Straussa oraz Koncert na orkiestrę kameralną Stefana Kisielewskiego - artysty wszechstronnego, który, choć przedkładał twórczość literacką nad twórczość muzyczną, ma w swoim dorobku także kompozycje orkiestrowe. Zapraszamy na na platformę streamingową livefilharmonia.szczecin.pl, do której dostęp kosztuje jedynie 10/20 zł.

Swingowe Walentynki

Paweł Steczek powraca do Filharmonii w Szczecinie z nowym projektem muzycznym. Swing | Feelings | Life połączy dwie muzyczne osobowości z różnych stron świata. Oryginalne swingowe kompozycje i aranżacje Pawła Steczka w interpretacji i wykonaniu Michała Grobelnego z towarzyszeniem Orkiestry i muzyków jazzowych opowiedzą w amerykańskim stylu, o uczuciach, pasji życiu. Koncert ten z pewnością będzie doskonałym uzupełnieniem walentynkowego wieczoru spędzonego romantycznie w domowym zaciszu. Zapraszamy 14 lutego o godzinie 19:00 na transmisję na livefilharmonia.szczecin.pl. Dostęp do platformy kosztuje 10/20 zł.

Partnerem koncertu jest Szczecińska Izba Adwokacka. Sponsorem koncertu jest Dealer BMW Bońkowscy.

Druga połowa lutego pełna różnorodnej muzyki

Druga połowa lutego to także interesujące muzyczne propozycje. Czeka nas spotkanie z najnowszym projektem kwartetu Asaf, konferencja online Usłysz przyszłość – wyzwania ekologii akustycznej, czy koncerty symfoniczne z kompozycjami Johanna Sebastiana Bacha, Wojciecha Kilara, Josepha Haydna, Fryderyka Chopina i Richarda Straussa. Usłyszymy także utwory z najnowszej płyty duetu Aleksandra Dębicza i Łukasza Kuropaczewskiego „Adela”, a na małych i dużych kolekcjonerów dobrej muzyki i miłośników Szczecina będzie czekała druga część płyty "I żyli długo i w Szczecinie 2" i promujący ją koncert rodzinny.

Bądźcie Państwo z nami!

Mai 2021
01MAISa, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Polnische Musik Kostenlose Online-Premiere