Wernisaż „Kobiety na plakatach Leszka Żebrowskiego”

AKTUELLES | 01-03-2017
Zapraszamy 8 marca (środa) o godzinie 19.00 na wernisaż „Kobiety na plakatach Leszka Żebrowskiego”. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie Filharmonii od 3 marca (piątek) od godziny 13:00.
Nie chcę by wystawa "Kobiety na plakatach Leszka Żebrowskiego" była odbierana jako coś w rodzaju goździka w Dniu Święta Kobiet. Nie oto tu chodzi. Zależało mi na tym, żeby zrobić wystawę nie tylko dla wysublimowanego znawcy sztuki. Nam, plakacistom, powinno zależeć na jak najszerszej widowni. Mamy więc tu "ckliwy sentymentalizm" i "natrętny psychizm", tak charakterystyczne dla mojej twórczości opartej głównie na portrecie. Prace te obejmują okres co najmniej trzydziestu lat, a przez ten czas zaszły kolosalne zmiany w druku i jakości papieru. Zaczynałem je robić w czasach, gdy plakat był uważany za sztukę, a nie jak dziś, za część dizajnu. Zdaję sobie sprawę, że spojrzenie młodych ludzi jest już inne niż w moim postudenckim okresie, ale podpisuję się pod każdym plakatem z tej wystawy – mówi o swojej wystawie prof. Leszek Żebrowski. Wychowywał mnie rock, blues, jazz. Muzyką symfoniczną i operą zainteresowałem się stosunkowo niedawno. Na tej wystawie jest kilka plakatów do "Carmen" Georges'a Bizeta oraz III Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego. To moje absolutne przeboje w tych dziedzinach – dodaje profesor Żebrowski.

Przypominamy, że w foyer przy cerkwi można zobaczyć plakaty muzyczne wykonane przez studentów Akademii Sztuki. Wstęp do foyer jest możliwy przed i po koncertach symfonicznych dla posiadaczy biletów na wydarzenie.
Juli 2020
05JULSo, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
05JULSo, 19:00