Tradycyjne tańce i zabawy dla dzieci

AKTUELLES | 22-08-2017
Warsztaty dla dzieci „Opowieści nieprawdziwe” to spotkanie wypełnione muzyką tradycyjną, historiami i wspólnymi zabawami. W rolach głównych wystąpią „Jaworowi Ludzie” w towarzystwie kogucika, akordeonu, liry korbowej i drewnianej klepki. Spotkaniu przyświeca przesłanie: muzykować może każdy, a zwierzęta i drzewa trzeba szanować, bo nigdy nie wiadomo, kiedy i do czego się przydadzą. Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 9 lat wraz z opiekunami, w niedzielę 3 września o godzinie 12.00. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Filharmonii od 23 sierpnia od godziny 13.00. Ilość miejsc ograniczona.
Warsztaty wypełnione będą tańcami i zabawami ludowymi przy muzyce na żywo. Wszystko osnute zostanie dawnymi polskimi bajkami i zwyczajami. Spotkanie z Jaworowymi Ludźmi to dla dzieci bliski kontakt z muzyką tradycyjną i muzykantami. Warsztaty wspierają rozwój muzyczny uczestników i w przystępny sposób przekazują wiedzę o folklorze polskim oraz tradycjach.

Jaworowi Ludzie to grupa miłośników folkloru polskiego. W jej skład wchodzą muzycy, pedagodzy, aktorzy, opowiadacze historii i animatorzy kultury. Wszyscy kochają kulturę tradycyjną i szukają sposobów na ożywianie jej w dzisiejszym świecie. Traktują tradycyjną kulturę muzyczną jako niewyczerpane źródło inspiracji i rozwoju dla dzieci. Nazwa “Jaworowi ludzie” wzięła się od zabawy znanej i lubianej na całym świecie, a przy tym bardzo starej: we Włoszech odnotowano ją już w roku 1328. Znają ją na Madagaskarze i w Nowej Gwinei, a w Polsce funkcjonuje ona w bardzo różnych wariantach.

Juli 2020
05JULSo, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
05JULSo, 19:00