Spotkanie z Andrzejem Dobberem odwołane
NEWS | 03-11-2016
Zaplanowane na dzisiaj spotkanie w Fonotece z Andrzejem Dobberem zostaje odwołane z powodu choroby artysty. Niestety jeden z najwybitniejszych barytonów świata nie wystąpi także podczas jutrzejszego koncertu Requiem.
Otrzymaliśmy wiadomość od managera Andrzeja Dobbera:

W imieniu Andrzeja Dobbera chciałbym bardzo gorąco przeprosić wszystkich udających się dzisiejsze spotkanie z Artystą oraz na jutrzejszy koncert. Wiem, że zainteresowanie było ogromne. Pomimo wysiłków nie udało się pokonać niedyspozycji zdrowotnej. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie Artysta pojawi się w Filharmonii w Szczecinie, na co bardzo liczymy.

Za zaistniałą sytuację bardzo serdecznie Państwa przepraszamy, a artyście życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu do formy.

Podczas piątkowego koncertu Requiem Andrzeja Dobbera zastąpi Marcin Bronikowski. Laureat wielu nagród na prestiżowych międzynarodowych konkursach wokalnych m.in. w Vérviérs (Belgia); w Pampelunie (Hiszpania) - (nagrody przyznało mu jury pod przewodnictwem José Carrerasa); w Bilbao (Hiszpania); wyróżnienie w Cardiff (BBC) i w Jerozolimie (konkurs im. Bernsteina).

W 2000 roku Marcin Bronikowski jako pierwszy polski baryton debiutował na scenie, Królewskiej Opery COVENT GARDEN w Londynie partią Dandiniego w Kopciuszku Rossiniego.

W Polsce Marcin Bronikowski występował m.in. na scenie Opery Narodowej - Teatru Wielkiego w Warszawie, Opery w Krakowie, Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu a także w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Poznańskiej. Współpracuje również z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach.
July 2018
01 JUL, sn, 19:00 - CHICK COREA AKOUSTIC BANDkoncert zewnętrzny
05JULth, 20:00
06JULfr, 20:00