Filharmonia współprowadzona przez MKiDN
NEWS | 14-06-2017
Nasza Filharmonia będzie prowadzona wspólnie przez Miasto SzczecinMinistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczyste podpisanie dokumentu w tej sprawie odbyło się 14 czerwca. Umowę podpisali Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wanda Zwinogrodzka oraz Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin Krzysztof Soska. W uroczystości wzięła udział Dyrektor Filharmonii Dorota Serwa.
Zgodnie z umową, od 2017 roku Minister przekazywać będzie środki w formie dotacji podmiotowej w wysokości nie mniejszej niż 3 mln zł rocznie, a Miasto w wysokości nie mniejszej niż 13,7 mln zł rocznie. Umowa będzie obowiązywać do końca 2019 roku, z możliwością jej przedłużenia.

Wyrażam głęboką nadzieję, że dzięki dodatkowemu wsparciu finansowemu Filharmonia będzie mogła bezpiecznie realizować wiele kolejnych cennych przedsięwzięć, spełniać artystyczne marzenia, przyczyniając się do ubogacenia polskiej kultury - napisał w liście gratulacyjnym Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. Dzisiejsza uroczystość niech będzie okazją by podziękować Pani Dyrektor Dorocie Serwie za niezwykłe zaangażowanie, a zespołowi Filharmonii na godną pracę na rzecz sztuki - dodał minister Gliński.

List od Wicepremiera Glińskiego możecie Państwo przeczytać klikając >>TUTAJ<<

Po oficjalnej części gości mogli wysłuchać koncertu FeelHarmony Quintet - działający od pięciu lat zespół, który tworzą muzycy - soliści Orkiestry Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Wszyscy są absolwentami akademii muzycznych z różnych miast Polski – z Poznania, Katowic, Łodzi, Gdańska oraz Wrocławia. FeelHarmony Quintet cechuje profesjonalizm i doświadczenie – niesamowita precyzja w wykonywaniu utworów, świetna intonacja i piękne brzmienie. W repertuarze Zespołu znajduje się muzyka klasyczna, muzyka XX wieku oraz współczesne aranżacje muzyki popularnej.
VIDEOS AND PHOTOS
July 2018
01 JUL, sn, 19:00 - CHICK COREA AKOUSTIC BANDkoncert zewnętrzny
05JULth, 20:00