akcja społeczna Słyszę Dobre Dźwięki

Muzyka inspirowana Odrą

AKTUALNOŚCI | 12-04-2019
Jak brzmi rzeka? Żeby się o tym przekonać wystarczy 25 kwietnia o godz. 17:30 przyjść na koncert Michała Zygmunta, który zabierze nas w wielowymiarową dźwiękową podróż. Podróż, której inspiracją jest kulturotwórcza siła rzeki Odry i otaczającej ją przyrody.
Gitarzysta i kompozytor Michał Zygmunt, z pomocą muzyki i autorskich nagrań terenowych, zabiera słuchaczy w intymny świat rzeki, mgieł i tętniącej życiem dzikiej przyrody. Artysta precyzyjnie łączy dźwięki natury z elektroniką i ambientowymi barwami gitary, po mistrzowsku oscyluje pomiędzy gitarowym transem a generowaną na żywo elektroniką, samplując z archiwalnych nagrań ożywia duchy z przeszłości.

Rytm i program koncertu stanowi obraz fascynacji artysty dźwiękiem, od poszukiwań w rodzimych tradycyjnych źródłach (projekt „Muzyki”), poprzez akustyczne inspiracje muzyką świata (albumy „Organic”, „Odra Orkiestra”), po ambientowe i transowe rytmy, pełne przestrzennych barw i subtelnej elektroniki („Rosa”, „Zimno”). Usłyszymy też kompozycje pochodzące z ostatniego albumu „Cygnus”, nagranego, w towarzystwie zimującego na rzece stada łabędzi krzykliwych.

Michał Zygmunt to gitarzysta i kompozytor zafascynowany odkrywaniem dawnych światów. Zbiera pojedyncze dźwięki natury i wykorzystuje w muzyce równorzędnie, obok gitar i innych instrumentów. Ciekawą cechą twórczości jest eklektyczne połączenie najlepszych cech różnych gatunków muzyki, lokalnych i światowych, awangardy z tradycją. Jest autorem jedenastu albumów, które nagrał zarówno solo, jak i we współpracy ze znakomitymi muzykami w najlepszych studiach nagrań.

Wstęp na koncert ODRA SOUND DESIGN 25 kwietnia o godz. 17:30 jest bezpłatny - obowiązują wejściówki do odebrania w kasie Filharmonii od 16 kwietnia 2019 r. od godz. 13:00. Ilość miejsc ograniczona.

Koncert ODRA SOUND DESIGN odbywa się w ramach kampanii „Słyszę dobre dźwięki”, realizowanej przez Filharmonię w Szczecinie przy wsparciu partnerów lokalnych i ogólnopolskich, w tym: Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, Ecophon Saint-Gobain Sp. z o.o., Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort ciszy”, pAudio Technologies Sp. z o.o. czy Szkoły Podstawowej w Reczu - zwycięzcy I edycji konkursu na szkolne strefy harmonii. Kampania „Słyszę dobre dźwięki” została doceniona i otrzymała patronaty honorowe Ministra Edukacji Narodowej, Izby Architektów RP oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Koncert Michała Zygmunta organizowany jest w ramach projektu „Słyszę Dobre Dźwięki - kampania edukacyjna dotycząca przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska hałasem", dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.
Lipiec 2020
05LIPnd, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
05LIPnd, 19:00