Filharmonia Szczecin Online

Penderecki i Williams, czyli filmowa niedziela

AKTUALNOŚCI | 09-06-2020
Utwory znane z filmów „Lśnienie”, „Jurassic Park” i „Hook” w wykonaniu naszej orkiestry pod dyrekcją Rune Bergmanna usłyszymy w niedzielę 14 czerwca o godzinie 19 podczas kolejnego koncertu online. Zapraszamy na nasze kanały w serwisach Facebook i YouTube.
Przed nami kolejna muzyczna premiera, która znów przeniesie nas do świata filmu - tym razem dzięki koncertowi Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Rune Bergmanna.

Podczas niedzielnego koncertu zabrzmi utwór Krzysztofa Pendereckiego „Polymorphia” na 48 instrumentów smyczkowych. Dzieło wykorzystano w klasykach filmowych „Egzorcysta” i „Lśnienie”. Ewa Szczecińska, dziennikarka radiowa, porównuje wczesny utwór Pendereckiego do malarstwa Hieronima Boscha: „To muzyka plastycznie przepoczwarzająca rozmaite stany i emocje – słuchaczowi wydaje się, że dotyka czegoś nienazwanego, tajemnej metafizyki. Całość działa niczym obrazy Boscha: okazuje się rozdzierającym freskiem, ujmującym w dźwięki najrozmaitsze namiętności, lęki, euforie i boleści”.

Muzycy zabiorą nas także na spotkanie z utworami jednego z najznakomitszych kompozytorów muzyki filmowej Johna Williamsa. O jego wielkim sukcesie świadczy przeszło 50 nominacji do Oscara i zdobycie aż pięciu złotych statuetek. Podczas koncertu usłyszymy tematy muzyczne z filmów „Jurassic Park” i „Hook”.

Zapraszamy w niedzielę 14 czerwca o godzinie 19:00 na nasze kanały w serwisach FacebookYouTube.

Głównym Partnerem Filharmonii w Szczecinie jest Dealer BMW Bońkowscy.
Partnerem Filharmonii w Szczecinie jest Szczecińska Izba Adwokacka.

Weekend pełen premier
05-06-2020 16:57
Marzec 2021
04MARcz, 19:00