akcja społeczna Słyszę Dobre Dźwięki

Dźwiękowisko – gra ONLINE z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

AKTUALNOŚCI | 29-09-2020
W tym roku po raz pierwszy naszą przestrzenną grę edukacyjną zrealizujemy online. W konkurencji wezmą udział dwie klasy, które połączą się z naszymi animatorami za pomocą platformy wideokonferencyjnej. Na młodzież czekać będą muzyczne wyzwania związane z dziełem „Karnawał Zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa.
W tym sezonie artystycznym sprawimy, by nikomu nie brakowało wydarzeń organizowanych przez EduFilharmonię. Oprócz koncertów i warsztatów, zdecydowaliśmy, by również nasza coroczna gra edukacyjna realizowana w ramach kampanii Słyszę Dobre Dźwięki odbyła się online.

Tym razem uczniowskie zmagania z hałasem będą polegać na odnalezieniu dźwięków natury w szkolnych klasach. Animatorzy wirtualnie zaprezentują zadania uczniom, którzy również poprzez mikrofon i kamerę będą udzielać odpowiedzi.

Stawka jest wysoka. Uczniowie szóstych klas Szkoły Podstawowej nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie i Zespołu Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej mogą wygrać dla swoich szkół koncert online – muzyczną opowieść o zwierzętach, którą specjalnie dla uczestników wykonają muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie.

Trzymajcie kciuki za uczniów, którzy w czwartek 1 października o 11:45 rozpoczną grę.

Wydarzenie ma charakter zamknięty.

Wydarzenie „Dźwiękowisko” organizowane jest w ramach akcji społecznej Słyszę Dobre Dźwięki.

Kampania „Słyszę dobre dźwięki” jest realizowana przez Filharmonię w Szczecinie przy wsparciu partnerów lokalnych i ogólnopolskich, w tym: Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, Ecophon Saint-Gobain Sp. z o.o., Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort ciszy”, pAudio Technologies Sp. z o.o., Firmy Beaton oraz Szkoły Podstawowej w Reczu i Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu – zwycięzców dwóch pierwszych edycji konkursu na szkolne strefy harmonii.

Zadanie pn. "Słyszę Dobre Dźwięki - kampania edukacyjna dotycząca przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska hałasem"dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Kwiecień 2021
04KWInd, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineSCHUMANN | RACHMANINOV | CHOPINbezpłatna premiera online
05KWIpn, 19:00