Sobotni koncert Hani Rani i Dobrawy Czocher okazał się niekwestionowanym sukcesem i zachwycił wszystkich obecnych (zarówno w Filharmonii jak i online). Niedziela 27 września to z kolei dzień działań edukacyjnych, a zakończeniem dnia i całego festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM Festival był koncert online zespołu Echo Collective o godzinie 19:00.

Spektakularna sobotnia prapremiera

Najnowszy projekt muzyczny Hani Rani i Dobrawy Czocher, którego premiera w postaci płyty planowana jest na początek 2021 roku, zachwycił wszystkich zgromadzonych w białym holu Filharmonii i na platformie livefilharmonia.szczecin.pl. Fortepian i wiolonczela, uzupełnione miękkim brzmieniem syntezatorów oraz efektownymi wizualizacjami stworzonymi przez Pushka Studio przeniosły nas do świata najczulszych, inspirowanych naturą, dźwięków.

Edukacyjna niedziela

Podczas festiwalu MDF nie zapomnimy o naszych najmłodszych fanach i melomanach. W niedzielę 27 września podczas warsztatów „Którędy do dźwięku?” razem z dziećmi odkrywaliśmy muzykę pośród przedmiotów, które, wydawać by się mogło, nie grają. Następnie tworzyliśmy mapę pomagającą dźwięki odnaleźć.

Po warsztatach odbyły się wydarzenia przełożone z sobotniego popołudnia. Koncert Dźwięki pod głos | finał oraz muzycznego spaceru po Szczecinie z Przemkiem Głową. Koncert był zwieńczeniem warsztatów, prowadzonych przez Patryka Lichotę, a ich uczestnicy wykonali kompozycję składającą się z dźwięków miasta i natury, które sami nagrali, przetworzyli i zmontowali podczas warsztatów w trakcie Festivalu.Music.Design.Form 2020.

Echo Collective na finał MDF Festival

Echo Collective w 2019 roku przedstawił nowy niesamowity projekt: kwartet smyczkowy Jóhanna Jóhannssona, "12 rozmów z Thilo Heinzmannem". To niezwykłe dzieło w wykonaniu Echo Collective ukazało się nakładem kultowej wytwórni płytowej Deutsche Gramoophon we wrześniu 2019.

Echo Collective plays Jóhann Jóhannsson, to koncert kończący MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2020 i prezentujący ten niezwykły muzyczny projekt. Muzyczne krajobrazy malowane przez Echo Collective były subtelną wisienką na torcie, która zwieńczyła pięć emocjonujących festiwalowych dni.
Lipiec 2021
05LIPpn, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznybezpłatna premiera online
05LIPpn, 21:00