Galeria Poziom 4.

"Reboot Cyfrozaura" Bartosza Sikorskiego w 3D - zobacz wystawę

AKTUALNOŚCI | 12-01-2021
"Reboot Cyfrozaura", wystawę Bartosza Sikorskiego, która gości obecnie w filharmonicznej Galerii Poziom 4., będzie można zobaczyć bez wychodzenia z domu. Od 19 stycznia zapraszamy na spacer 3D po Galerii Poziom 4. i spotkanie z pracami artysty.
Twórczość Bartosza Sikorskiego jest wynikiem ścisłych związków muzyki i sztuk wizualnych. Prace Sikorskiego są rezultatem rozpoznania i rozumienia podobnej struktury utworu dźwiękowego czy wizualnego oraz sposobów ich powstawania, np. podobieństwa kładzenia włosia pędzla malującego wertykalne płaszczyzny obrazów do włosia smyczka wydobywającego dźwięk z kontrabasu.

Na wystawie „Reboot Cyfrozaura” zaprezentowane zostały poliptyki układające się w instalacje, złożone z „podpierających ścianę" obrazów - totemów, kompozycji dźwiękowych, instalacji sound-artowych i projekcji wideo, dźwiękowe instalacje, z premierową na wystawie Kanalizacją tłumioną (24 kanały) - ruchomym klastrem na skali mikrotonowej.

Spacer 3D po Galerii Poziom 4., w której obecnie gościmy prace Bartosza Sikorskiego będzie można zobaczyć od 19 stycznia. Szczegóły dotyczące dostępu do galerii 3D podamy wkrótce.

Tymczasem zapraszamy na spotkanie z artystą, który osobiście opowiedział nam o swoich pracach.

ZOBACZ OPROWADZANIE KURATORSKIE

Bartosz Sikorski (ur. 1974) - artysta wizualny używający różnych mediów, kompozytor, kontrabasista. Studiował w Akademii Sztuk w Berlinie (Universität der Künste) i Akademii Orkiestry Berlińskich Filharmoników (Orchester-Akademie der Berliner Philharmoniker) oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu (Akademie der bildenden Künste in Wien - dyplom w 2012 roku). Od 2000 roku członek zespołu okiestry Filharmoników Wiedeńskich (Wiener Philharmoniker). Od 2012 roku prowadzi w Wiedniu niezależną przestrzeń sztuki współczesnej atelier SUTERENA. Urodził się w Bytomiu. Mieszka i pracuje w Wiedniu.

Organizator: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Współorganizatorzy: TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie, Akademia Sztuki w Szczecinie
Partner: Austriackie Forum Kultury

Kurator wystawy: Stanisław Ruksza