akcja społeczna Słyszę Dobre Dźwięki

Czekamy na koncepcje Szkolnych Stref Harmonii do 29 stycznia!

AKTUALNOŚCI | 12-01-2021
Konkurs na koncepcje Szkolnych Stref Harmonii trwa! Wydłużyliśmy czas przyjmowania zgłoszeń w konkursie do 29 stycznia 2021 i z niecierpliwością czekamy na zgłoszenia. Co trzeba zrobić by wziąć udział w konkursie? Zobaczcie sami.
Szkolna Strefa Harmonii może powstać w każdym budynku. To miejsce, w którym można znaleźć ciszę i odpoczynek, schronić się przed nadmiarem hałasu i posłuchać dobrych dźwięków. Jak je stworzyć?

• Wybierzcie fragment szkolnej przestrzeni. Może to być klasa, pomieszczenie, magazyn, nieużywany fragment korytarza lub klatki schodowej.
  • Zastanówcie się, co można zrobić, aby odizolować to miejsce od hałasu pochodzącego z zewnątrz? Trzeba wygłuszyć ściany? A może tylko uszczelnić okno? A może jest ono już wystarczająco ciche?
  • Zaplanujcie, co trzeba w tym miejscu zmienić, aby przyjemnie się w nim spędzało czas? Pomalować ściany? Może wstawić dywan i rośliny? Potrzebny może sprzęt, żeby móc odtwarzać relaksacyjną muzykę?
  • Opiszcie, co powinno się dziać w Waszej Strefie Harmonii? Może to być miejsce do słuchania przyjemnej muzyki, ale także do spotkania z ciekawymi osobami, poprowadzenia warsztatów czy spotkań kółka zainteresowań. Zaproponujcie działanie, dzięki którym każdy będzie chciał to miejsce odwiedzić!

Proste? Teraz wystarczy to umieścić w formularzu zgłoszeniowym i wysłać do nas! Jury wybierze trzy zwycięskie koncepcje. Ich Autorom pomożemy w zbudowaniu Szkolnej Strefy Harmonii i wyposażeniu jej w zaplanowany sprzęt!

REGULAMIN KONKURSU

Wydłużyliśmy czas przyjmowania zgłoszeń w konkursie na koncepcje Szkolnych Stref Harmonii do 29 stycznia 2021 r. Mamy nadzieję, że kiedy wrócimy na dobre do klas i stacjonarnego nauczania, nowa Szkolna Strefa Harmonii będzie już czekać na uczniów w zwycięskiej szkole!

TERMIN PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ: 29 STYCZNIA 2021
OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU: LUTY 2021

Dla laureatów I, II i III miejsca w konkursie Organizator przewidział nagrody w postaci doposażenia Szkolnych Stref Harmonii w niezbędny, wskazany w formularzu zgłoszeniowym sprzęt lub materiały o wartości:
  • 2000 zł dla koncepcji, która zajęła miejsce I,
  • 1500 zł dla koncepcji, która zajęła miejsce II,
  • 1000 zł dla koncepcji, która zajęła miejsce III.
Ponadto w zestawie nagród znajdą się wydawnictwa Filharmonii w Szczecinie oraz wsparcie w wyciszeniu przestrzeni ze strony firmy Ecophon, specjalizującej się w kształtowaniu akustyki szkół, biur, szpitali oraz obiektów sportowych.

Konkurs jest objęty patronatem honorowym Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
Kwiecień 2021
04KWInd, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineSCHUMANN | RACHMANINOV | CHOPINbezpłatna premiera online
05KWIpn, 19:00