Dlaczego chodzimy na koncerty i spektakle - podziel się z nami swoją wiedzą i opinią!

AKTUALNOŚCI | 15-06-2021
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o poświęcenie kilku minut i wypełnienie formularza ankiety przeprowadzanej w ramach "Transgranicznego badania zachowań uczestników wydarzeń kulturalnych w Szczecinie i Schwedt". Pytamy o zwyczaje dotyczące uczestnictwa w koncertach oraz ocenę oferty online instytucji kultury. Wiedza posłuży nam do wyciągnięcia wniosków i jeszcze lepszego działania po pandemii!
  • Po kilku latach badań z pewnym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć kim jest nasza publiczność i czego od nas oczekuje. Instytucje kultury mają bardzo trudne zadanie. Muszą znaleźć złoty środek między potrzebami artystów i odbiorców – wyjaśniał mgr Jakub Stefek z Akademii Sztuki w Szczecinie podczas konferencji "EduFilharmonie – nowe wyzwania w muzykoterapii", która odbyła się 8 czerwca 2021 roku. – Teraz czas na kolejny etap. Chcemy dowiedzieć się, dlaczego niektóre osoby chodzą na koncerty i spektakle, a inne nie. Czy to na pewno kwestia nawyków wyniesionych z domu i szkoły? A może jednak cech osobowości? A może wpływ otoczenia?

To jednak nie jedyny aspekt transgranicznego projektu. Ciekawi jesteśmy również Państwa oceny działalności Filharmonii w Szczecinie i teatru Uckermärkische Bühnen w Schwedtw czasie pandemii. Dzięki wynikom rozważymy, które obszary działalności w świecie wirtualnym powinny pozostać w naszej ofercie, i które aspekty wymagają być może udoskonalenia. Zbadamy, jak podczas lockdownu toczyło się życie kulturalne na polsko-niemieckiej granicy.

Ponadto wyniki badań posłużą do pracy naukowej zespołom na uczelniach wyższych.

Aby wziąć udział w badaniu należy wypełnić internetową ankietę.

Wersja polskojęzyczna: surveymonkey.com/r/filharmonia
Wersja niemieckojęzyczna: surveymonkey.com/r/filharmonie

Działanie prowadzone jest w ramach projektu Polsko-niemiecka konferencja ONLINE: "EduFilharmonie – nowe wyzwania w muzykoterapii".

Projekt "Polsko-niemiecka konferencja ONLINE: EduFilharmonie – nowe wyzwania w muzykoterapii" jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

Lipiec 2022
01LIPpt, 15:00
DZIŚ02 LIPsb, 12:00
JUTRO03 LIPnd, 12:00