SOUNDLAB 2015/2016, VIRTUOSO 2015/2016

Weekend w Filharmonii

AKTUALNOŚCI | 14-01-2016
Światową sławę przyniosła Ewie Małas-Godlewskiej partia wokalna w filmie „Farinelli – ostatni kastrat” Gerarda Corbiau. Głos Ewy Małas-Godlewskiej został użyty także w reklamie telewizyjnej najsłynniejszych perfum świata – „Chanel No. 5". W piątek śpiewaczka wystąpi w Filharmonii w Szczecinie w utworach w aranżacjach Adama Sztaby i Krzysztofa Herdzina, zaś dzień wcześniej sceną zawładnie dziesięcioosobowa grupa eksperymentatorów z Berlina.

The Brandt Brauer Frick Ensemble - magicy z Berlina

Obecnie komponują utwory do spektaklu muzycznego, który realizują wspólnie z Deutsche Oper. Premiera zaplanowana jest na 2016 r.

Brandt Brauer Frick to niemieckie trio, specjalizujące się w tworzeniu symfonicznego electro. Swoje nietypowe brzmienie zawdzięczają połączeniu profesjonalnej muzyki klubowej, tworzonej przez Daniela Brandta i Jana Bauera z wyrafinowaną precyzją kompozytora Paula Fricka.
Zazwyczaj podstawowy skład wzbogacają o duże grono muzyków grających na innych instrumentach – na szczeciński koncert skład został poszerzony do dziesięciu osób. Oprócz klawiszy usłyszymy marimbę, wibrafon, harfę, cajon i rainstick. Początek koncertu dziś o godz. 19.

Unikalny sopran koloraturowy

Ewa Małas – Godlewska pierwsze sukcesy odniosła już podczas studiów – została laureatką drugiego Grand Prix międzynarodowych konkursów w Tuluzie i Verviers. Zadebiutowała w Bonn i Wiedniu jako Królowa Nocy w operze „Czarodziejski flet” Mozarta i wkrótce stała się uznaną artystką na scenie międzynarodowej.

Do sukcesów scenicznych Ewy Małas-Godlewskiej zaliczyć można m.in. wykonanie podczas Festiwalu Radio France w Montpellier wersji koncertowej „Montezumy” Grauna oraz oryginalnej wersji „Ariadny na Naksos” Straussa, rolę Królowej Nocy w „Czarodziejskim flecie” w produkcji Boba Wilsona w paryskiej Opéra Bastille, udział w operze „Lucio Silla” Mozarta w produkcji Patrice Chereau, rolę Wróżki w „Kopciuszku” Masseneta w reżyserii Roberta Carsena w turyńskim Teatro Regio, wykonanie partii sopranowej w „Męczeństwie św. Sebastiana” Debussy'ego pod dyrekcją Georgesa Pretra i Lorina Maazela, udział w wykonaniu Wielkiej mszy c-moll Mozarta na Gstaad Festival pod dyrekcją Yehudi Menuhina, europejskie tournée z BBC Orchestra i Pierrem Boulezem ze „Słowikiem” Strawińskiego, rolę Madleine w „Pocztylionie z Lonjumeau” w Genewie, rolę Królowej Nocy w „Czarodziejskim flecie” Mozarta w teksańskiej Houston Grand Opera.

W nowojorskiej Metropolitan Opera wystąpiła jako Adine w "Napoju miłosnym", Marie w „Córce pułku” oraz w roli tytułowej w „Łucji z Lammermoor” Donizettiego. Wzięła również udział w japońskim tournée Metropolitan Opera.

Początek koncertu w piątek, 15 stycznia o godz. 19.

Lunapark

W niedzielne popołudnie zapraszamy na pierwszy koncert rodzinny w tym roku, tym razem pod hasłem: "Lunapark".

Dla najmłodszych – trampolina. Dla żądnych wrażeń – rollercoaster. Dom strachów dla odważnych. Każdy – mały i duży, płochliwy i przebojowy – znajdzie w Lunaparku coś dla siebie.

Początek koncertu w niedzielę, 17 stycznia o godz. 17.
Lipiec 2020
05LIPnd, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
05LIPnd, 19:00