Kolejna odsłona Arhythmic Class

AKTUALNOŚCI | 02-09-2016
Artur Maćkowiak, gitarzysta, performer i animator kultury alternatywnej to kolejny artysta, który w ramach Arhythmic Class wystąpi w Szczecinie. Koncert odbędzie się 7 września w Czarnej Sali Akademii Sztuki o godzinie 19:00.

Arhythmic Class to specyficzne miejsce spotkań artystów dźwięku, producentów i konstruktorów muzyki. Tym razem bohaterem będzie Artur Maćkowiak. Jego wspaniałe płyty gitarowe stworzyły nowy sposób narracji: improwizowanej lecz nie jazzowej, a osadzonej w pulsach regularnych. Rytm traktowany poza metrycznie prowadzi tam niezależną narrację fabularną.

Artur Maćkowiak to założyciel wytwórni Wet Music Records, członek zespołów Something Like Elvis, Potty Umbrella i Innercity Ensemble, a także ceniony artysta solowy i autor muzyki filmowej. W swojej twórczości łączy eksperyment i improwizację z elementami słowiańskiej melodyki. Współpracował m.in. z Jerzym Mazzollem, Tomaszem Pawlickim oraz z Ann Noel i Grzegorzem Pleszyńskim. O jego solowej płycie „If It's Not Real” w samych superlatywach pisał na swoim blogu Bartek Chaciński: „Ten rodzaj dźwiękowej hipnozy wspartej dopisanymi tematami, takie bezkompromisowe rzucanie się na budowę w pojedynkę potężnych piętrowych aranżacji – to wszystko u Maćkowiaka lubię”.

Potańcz w starym stylu
26-08-2016 15:00
Lipiec 2020
JUTRO05 LIPnd, 12:00