Ogólnopolska Konferencja Kultury

AKTUALNOŚCI | 27-11-2017
Konferencja jest zaplanowana z myślą o rozpoznaniu i wcieleniu w życie potrzeb i zamierzeń polskich środowisk artystycznych.

Otwierające Konferencję pięć sympozjów tematycznych, poświęcone były kolejnym dziedzinom sztuki: muzyce, tańcu, teatrze, sztukach plastycznych oraz kulturze ludowej. Przedmiotem debaty stały się m.in. kwestie relacji pomiędzy państwem a działalnością artystyczną, obszary domagające się regulacji oraz wsparcia państwowego mecenatu, zagadnienia dotyczące roli kapitału prywatnego w rozwoju kultury czy wzajemne zależności między twórcami a ich odbiorcami.
Zgłoszone w ich czasie propozycje dotyczące obszarów domagających się regulacji systemowych, a także kierunków możliwych zmian dopełnia druga faza dyskusji, której celem jest dookreślenie, wzajemna konsultacja i w miarę możliwości uzgodnienie proponowanych rozwiązań pomiędzy reprezentantami różnych sztuk, aktywności i punktów widzenia. Tworzy ją sześć sympozjów regionalnych, podczas których poruszone są kwestie dotyczące organizatorów życia kulturalnego (w tym samorządów wszystkich szczebli), instytucji kultury, podmiotów niezależnych i samych artystów, a także mechanizmów finansowania kultury i zagadnień w zakresie ochrony dziedzictwa niematerialnego. Jedno z sympozjów regionalnych odbywa się w naszej Filharmonii.

Program szczecińskiej konferencji

Wydarzenie jest streamowane NA ŻYWO na kanale Youtube:

Zapraszamy do uczestnictwa!
PIOUN - Nuty odzyskane
24-11-2017 15:13
Lipiec 2020
05LIPnd, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
05LIPnd, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineUrodziny Szczecina | Szczecińscy kompozytorzypremiera online
09LIPcz, 20:00
Filharmonia Szczecin OnlineMuzyczny przewodnik Waleriana Pawłowskiegopremiera online