Pracownicy pomogli przyjechać dzieciom na koncert

AKTUALNOŚCI | 13-02-2018
Wykluczenie kulturalne to jeden z problemów naszych czasów. Żeby mu przeciwdziałać, pracownicy Filharmonii po raz kolejny zebrali pieniądze na bilety i umożliwili przyjazd dzieci o trudnej sytuacji materialnej na koncert. Tym razem 40 młodych melomanów rozsiadło się wygodnie w fotelach sali symfonicznej i wysłuchała najnowsze produkcji działu edukacji: „Ja, kompozytor! – Beethoven versus Debussy”.
Przeciwdziałanie wykluczeniu kulturalnemu to jedno z ważnych zadań Filharmonii. Koncerty symfoniczne, podczas których można usłyszeć muzykę graną na żywo przez orkiestrę, jazzowe inspiracje najlepszych muzyków, czy wreszcie muzyczne eksperymenty z muzyką elektroniczną i ludową. To oferta dla dorosłych. A co z dziećmi, które bardzo często mają mniejszą świadomość kulturalną i są zdane na dorosłych? Z myślą o nich, dział edukacji filharmonii przygotowuje specjalne koncerty, zajęcia i warsztaty. Część z nich jest bezpłatnych, a część mobilnych - przyjeżdża do miejsca zamieszkania maluchów. Takie koncerty pozwalają odkrywać bogactwo muzyki wszystkim, niezależnie od tego w jakim miejscu chodzą do szkoły. A jak koncerty grane są w siedzibie Filharmonii? Pracownicy Filharmonii zbierają między sobą pieniądze, żeby zaprosić dzieci z mniej zamożnych rodzin na koncert. I tak zadziało się w ostatni poniedziałek.

Vivat Meyer!
12-02-2018 16:13
Lipiec 2020
JUTRO05 LIPnd, 12:00