Zatańcz z… Paprykarzem! Prapremiera albumu Klubowy Paprykarz i Oranżada

AKTUALNOŚCI | 11-04-2018
Pamiętacie Klubowy Paprykarz i Oranżadę? Jeszcze przed oficjalną premierą w serwisach streamujących muzykę, która odbędzie się 20 kwietnia, mamy dla Szczecina specjalny prezent! Już dzisiaj, 19 kwietnia, o godzinie 19.00, w holu Filharmonii odbędzie się prapremiera albumów. Można będzie nie tylko posłuchać płyty, ale przede wszystkim potańczyć! Przeniesiemy się w czasie do lat 60. i 70., sięgając po klasykę w nowoczesnej odsłonie. Wyjątkowe wydarzenie będzie pomostem pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Zapraszamy wszystkich na wielkie tańce z Paprykarzem i Oranżadą w tle. Wstęp wolny!
Obie płyty można zamówić w preorderze na empik.com. Od 20 kwietnia płyty będą dostępne w serwisach streamujących muzykę!

Klubowy Paprykarz i Oranżada był nietypowym projektem uczczenia urodzin naszego miasta. Tak jak Jimek, Miuosh i NOSPR świętowali w Katowicach, tak nasza orkiestra razem z mistrzami alternatywy i największymi indywidualistami współczesnej polskiej sceny muzycznej spotkali się 5 i 6 lipca 2017 r. na scenie złotej sali symfonicznej, żeby oddać hołd Szczecinowi. Artyści wzięli na warsztat polskie utwory i piosenki powstałe w większości w latach 60. i 70. Wykonali klasyki w specjalnie przygotowywanych, całkowicie nowych aranżacjach. Dwa różne koncerty – pierwszy prezentujący jazz i piosenkę, drugi rock’n’rolla (w latach 60 nazywanego big beatem) zostały zarejestrowane i już 20 kwietnia trafią do sprzedaży. Płyty będzie można kupić w Filharmonii, w salonach sieci Empik oraz w serwisach streamujących muzykę.

Wszystkim, którzy lubią dobrze się bawić z pewnością spodoba się taneczna formuła naszej prapremiery. Niezwykle energetyczne kawałki nie pozwalają ustać w miejscu. Zresztą przekonajcie się Państwo sami!

Bela Komoszyńska - Dziwny Weekend

Gaba Kulka - Czy to wszystko ma sens

Płyta „Na dzień”
(biała), którą promuje piosenka „Czy to wszystko ma sens”, prezentuje nowe brzmienie jazzu i piosenki. W klimat niewinnych czarodziejów wprowadza nas Warszawska Orkiestra Rozrywkowa wraz z Gabą Kulką i Michałem „Buniem” Skrokiem. Album będzie pełny kojącego grooveu, swingu i bossa novy.

„Dziwny weekend” otwiera płytę „Na noc” (czarną). Tam pojawi się nowe brzmienie big beatu – psychodeliczny, funkowy puls przebijający się przez kolorowe dźwięki nocnego klubu. W świat migocących neonów wprowadza nas Old Skull Hippie Combo wraz z wokalistami: Belą Komoszyńską, Mariką, Misią Furtak, Natalią i Pauliną Przybysz, Natalią Sikorą, Olafem Deriglasoffem, Michałem Kowalonkiem, Skubasem, Krzysztofem Zalewskim i Piotrem Ziołą.

Albumy, choć niezależne, będą wzajemnie się uzupełniać. Stworzą „muzyczny dzień” – delikatną muzykę do codziennych obowiązków i mocne uderzenie na wieczorną imprezę.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Prawda, że zapowiada się wspaniały wieczór?
01MAJsb, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Muzyka polskabezpłatna premiera online
02MAJnd, 19:00
BRILLANTE | Filharmonia Szczecin OnlineW starym kiniebezpłatna premiera online