Poznaj jury konkursu Kto Ty jesteś

AKTUALNOŚCI | 03-09-2018
Od artystów sztuk wizualnych, po rapera podbijającego YouTube - jury konkursu na etiudę filmową prezentuje się wyjątkowo barwnie. Zapraszamy do zapoznania się ze składem, który będzie oceniał prace młodych filmowców i jednocześnie przypominamy, że do 4 listopada można zgłaszać swoje prace.
Zasady konkursu są proste: wystarczy w formie, nie dłuższej niż 90 sekund, etiudy filmowej zinterpretować słowa “Kto Ty jesteś”. Temat pozornie jak z dziecięcego wierszyka, jednak dający wyobraźni spore pole do popisu, więc jury z pewnością będzie miało co robić.

Hubert Czerepok, Monika Szewczyk, Winicjusz Wini Bartków, Robert Mleczko i Maciej Cybulski - tak prezentuje się pełny skład osobowy jury, które oceniać będzie dzieła pasjonatów i twórców filmowych oraz youtubowych.

Hubert Czerepok artysta sztuk wizualnych, autor instalacji, fotografii, obiektów i filmów. Obecnie profesor nadzwyczajny na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, kierownik Katedry Filmu Eksperymentalnego
Monika Szewczyk prowadzi Galerię Arsenał w Białymstoku uznawaną za jedną z najważniejszych w Polsce. Kuratorka Kolekcji II - imponującego zbioru dzieł sztuki najnowszej gromadzonego wspólnie przez Galerię Arsenał i Podlaską Zachętę.
Winicjusz Wini Bartków przede wszystkim największy fan i znawca hip-hopu, co w połączeniu z kolorową osobowością sprawiło, że został raperem. Ma na swoim koncie 3 solowe mixtape'y i wciąż nagrywa nowe kawałki, a w między czasie podbija YouTube'a.
Robert Mleczko od 2001 pracuje jako autor zdjęć do filmów fabularnych, dokumentalnych a także filmów z pogranicza sztuk wizualnych. Współpracuje z uznanymi reżyserami w teatrze jako twórca projekcji wideo, autor scenografii, a także jako reżyser świateł.
Maciej Cybulski współautor niezliczonych form filmowych o charakterze wizerunkowym i marketingowym. Przez wiele lat związany z Europejskim Festiwalem Filmów Dokumentalnych dokumentART oraz licznymi inicjatywami z zakresu video i performance art.

Pełne bio członków jury na ktotyjestes.filharmonia.szczecin.pl

Konkurs “Kto Ty jesteś” skierowany jest zarówno do profesjonalistów zajmujących się sztuką filmową jak i amatorów oraz osób stawiających swoje pierwsze kroki w tworzeniu obrazów audio-wizualnych. Nie stawiamy ograniczeń wiekowych. Chcemy aby w konkursie wzięło udział jak najwięcej odmiennych prac i różnych interpretacji.

W ramach konkursu zostaną wyłonieni dwaj laureaci – jednego z nich wyłoni jury, drugi natomiast zostanie wybrany w drodze głosowania publiczności na platformie YouTube.

Prace konkursowe będzie można zgłaszać od 1 sierpnia do 4 listopada 2018 r. Do wygrania są bony do sklepu z elektroniką użytkową o wartości 5000 zł! Finał i rozdanie nagród odbędzie się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie już 10 listopada 2018 r. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane zwycięskie etiudy, a całość uświetni koncert gościa specjalnego, o którym więcej już wkrótce.

Wystarczy własny kanał na Youtube i dobry pomysł. Zapraszamy!

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie ktotyjestes.filharmonia.szczecin.pl w zakładce Zgłoszenia.
Czerwiec 2020
01CZEpn, 10:00
Koncerty szkolne 2019/2020Droga do Oza [ODWOŁANY]spektakldla klas IV-VIII
01CZEpn, 12:00