VIRTUOSO 2018/2019

Dzień Kobiet muzyczny i... słodki

AKTUELLES | 06-03-2019
Dzień Kobiet w Filharmonii? Zapraszamy w najbliższy piątek, kiedy to muzyce i znakomitemu soliście, wyjątkowo towarzyszyć będą... słodkości.
Nils Mönkemeyer, solista najbliższego piątkowego koncertu, w krótkim czasie zyskał sławę jako jeden z najbardziej uznanych altowiolistów na arenie międzynarodowej. W sezonie 2018/2019 koncertował między innymi w Musikverein w Wiedniu, Royal Concertgebouw w Amsterdamie, Filharmonii i Konzerthaus w Berlinie. W ramach wyłącznego kontraktu nagrywa dla Sonny Classical dzieła od XVIII-wiecznych odkryć i pierwszych przykładów literatury na ten instrument po repertuar współczesny i własne aranżacje. Jest profesorem Uniwersytetu Muzyki i Sztuk Scenicznych w Monachium.

Artysta podczas koncertu z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie wykona Koncert altówkowy Alfreda Schnittkego. Utwór ten, powstały w 1985 roku, stanowi czołowy przykład nowego nurtu w twórczości kompozytora – polistylizmu. Można w nim usłyszeć echa marsza, odległej romantycznej kantyleny czy walca. Co ciekawe, kompozytor całkowicie zrezygnował z udziału skrzypiec, wykorzystując jedynie instrumenty smyczkowe o niższej barwie – wiele miejsca pozostawił jednak soliście zarówno na wirtuozowskie techniczne popisy. Teho wieczoru Orkiestrę poprowadzi, znany już szczecińskiej publiczności, maestro Wilson Hermanto.

Każdy bilet na koncert Schnittke | Rachmaninow 8 marca będzie można osłodzić pysznymi pralinkami. Nasze muzyczne słodkości przy zakupie biletów na koncert w Dzień Kobiet będzie można nabyć za jedyne 9,90 zł. Pudełeczko pełne słodkich smaków z pewnością będzie uroczym upominkiem dla bliskiej osoby i doskonałym uzupełnieniem wieczoru w Filharmonii.

Zapraszamy już w najbliższy piątek, 8 marca o godz. 19:00 na koncert Schnittke | Rachmaninow. Bilety dostępne są już tylko a kasie Filharmonii.
Juli 2020
05JULSo, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
05JULSo, 19:00