Święto książek w Filharmonii

AKTUELLES | 30-03-2019
Autorka książek i piosenek dla dzieci - Dorota Gellner - oraz wielka miłośniczka i kolekcjonerka literatury - Wioleta Słoka -zapraszają na muzyczno-literackie spotkanie. Już 23 kwietnia w Filharmonii w Szczecinie będą wraz z najmłodszymi świętować Światowy Dzień Książki.

Spotkanie z Dorotą Gellner i Wioletą Słoką

Podczas spotkania dowiemy się, co inspiruje Dorotę Gellner i jak powstał wydany przed Filharmonię bestseller „W Filharmonii koncert będzie”, dlaczego Wioleta Słoka kolekcjonuje książki i gdzie przechowuje swoją kolekcję. Powiemy także o swoistym savoir-vivre czytania, a także o tym, jaki wpływ na czytanie ma muzyka.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Filharmonii nie może zabraknąć muzyki. Literackie wątki poruszane przez specjalistki w tej dziedzinie przeplatać się będą z bajeczną muzyką graną przez zespół kameralny Karłowicz Quartet.

Wystawa książek z kolekcji Wiolety Słoki

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa książek, których właścicielka idąc za dewizą "Całkiem inaczej bowiem się czyta, kiedy się książkę samemu posiada”, zebrała ich ponad 3 tysiące. Zobaczyć będzie można książki dla dzieci i młodzieży, nie tylko te napisane przez Dorotę Gellner, ale również takie, w których znaleźć możemy muzykę i które zachwycą nie tylko treścią, ale i formą.

Za durami i mollami w Filharmonii w Szczecinie i młodsi i starsi wielbiciele książek znajdą coś dla siebie. Bądźcie z nami we wtorek 23 kwietnia o godzinie 17:00. Wstęp wolny.
Juli 2020
05JULSo, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
05JULSo, 19:00