Galeria Poziom 4.

Święto polifonii - wystawa malarstwa Cypriana Noconia

AKTUELLES | 15-07-2019
Miłośników sztuki zapraszamy na wernisaż Święto polifonii, który odbędzie się w środę 7 sierpnia o godzinie 19.00 w galerii Poziom 4. Bezpłatne zaproszenia na wernisaż można odbierać w kasie Filharmonii od 16 lipca od godziny 13:00. Ilość miejsc jest ograniczona.
Cyprian Nocoń – absolwent Wydziału Malarstwa katowickiej Akademii Sztuk Pięknych (2011-2017). Dyplom pt. "Przed premierą" obronił w 2016 r. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych m.in w Lyonie, Maastricht i Warszawie. Brał udział w targach sztuki w Chinach i Wielkiej Brytanii. Maluje różne cykle m.in Święto polifonii, Przed premierą i Maski. Wystawy indywidualne: - 2013 - Batory Gallery, Chorzów, - Galeria na żywo; - 2014 - Radio Katowice; - Na piętrze MOKSiR Chrzanów; - Ite at Iosef, Chorzów; - Galeria TAB 2015, Warszawa; - 2016 -Galeria na żywo, Radio Katowice; - Pałac Kultury, Dąbrowa Górnicza; - Market Square, Maastricht, Holandia; - Molo, Sopot; - Taverne Gutenberg, Lyon, Francja; - 2017 Przed premierą, Galeria Fra Angelico, Katowice. Wystawy zbiorowe: - 2017: wystawa Flux, Londyn, Wielka Brytania; - Shenzhen Art Fair, Shenzhen, Chiny.

Cyprian Nocoń tworzy równolegle kilka cykli malarskich: portrety, sceny figuratywne, pejzaże, martwe natury. Jego poprzedni cykl „Przed premierą” jest opowieścią o pustym teatrze, scenie bez aktora. Artysta często podkreśla, że zna scenę od kuchni dzięki pracy jego mamy w teatralnej garderobie. Autor wielkoformatowych obrazów mieszka i pracuje w Chorzowie, gdzie na poddaszu starej kamienicy ma pracownię.

„Święto polifonii” to cykl obrazów Cypriana Noconia przedstawiający muzyków. Na pierwszy rzut oka zauważamy ruch postaci, szarpanie smyczków, gest dyrygenta. W sposób literacki możemy stwierdzić, że na tych obrazach słychać muzykę. Jak podkreśla artysta nie interpretuje żadnych utworów muzycznych. Jego malarskie realizacje to owoc zaobserwowanego obrazu podczas koncertów orkiestry symfonicznej.

Otwarcie wystawy Święto polifonii odbędzie się 7 sierpnia (środa) o godzinie 19.00 w galerii Poziom 4. Bezpłatne zaproszenia na wernisaż można odbierać w kasie Filharmonii od 16 lipca od godz. 13:00. Ilość miejsc jest ograniczona.

Wystawę będzie można oglądać do 8 września w dniach otwarcia galerii Poziom 4

Współorganizator:
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Partnerzy:
Fabryka Zdrowego Uśmiechu
El-forte Instalacje Elektryczne
Kornecki, Jaworska, Stankiewicz & Dzierżanowski - Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka Jawna
März 2021
04MÄRDo, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineMILO Ensemblebezpłatna premiera online
HEUTE05 MÄRFr, 19:00
GRANDIOSO | LiveFilharmoniaKARŁOWICZ | SZOSTAKOWICZ | SCHUBERT Konzert mit Publikum / kostenpflichtige Online-Übertragung