SOUNDLAB

70 uderzeń na minutę

AKTUELLES | 05-11-2019
Najbliższe spotkanie z cyklem Soundlab będzie prawdziwym muzyczno-wizualnym misterium. 23 listopada Miłosz Pękala, Bartosz Weber i Wiktor Podgórski zabiorą nas w muzyczno-wizualną podróż, której rytm wyznaczy bicie serca, stymulując publiczność niczym w trakcie seansu terapeutycznego. To będzie "wycieczka do korzeni muzyki – ludzkiego organizmu, w tym dźwięków serca i tętna oraz częstotliwości, które mają wpływ na ludzkie emocje."
Miłosz Pękala to gruntowanie wykształcony i nagradzany perkusista współpracujący m.in. z sięgającym po muzykę współczesną i improwizowaną kwartetem Kwadrofonik, kultową już w Polsce formacją Mitch & Mitch oraz orkiestrą Sinfonia Varsovia. Bartosz Weber to multiinstrumentalista, założyciel awangardowego zespołu jazzowego Baaba, członek zespołu Mitch & Mitch, zaangażowany w działania stowarzyszenia/wytwórni Lado ABC. Wiktor Podgórski to artysta wizualny tworzący na styku dźwięku i ruchomego obrazu, którego prace prezentowane są m.in. w galeriach i na festiwalach sztuki, w tym animacji.

Stworzony przez nich performance, stanowi sesję dźwiękowo-wizualną inspirowaną filozofią wschodu, badaniami naukowymi i dźwiękami generowanymi przez ludzkie ciało. W medycynie chińskiej i indyjskiej, do leczenia wykorzystuje się fale dźwiękowe, o częstotliwościach dopasowanych do poszczególnych części ciała ludzkiego lub konkretne zestawienia barwowe wpływające na psychofizyczny stan organizmu.

Artyści implementują tę wiedzę na grunt współczesnej muzyki elektroakustycznej. Wykorzystując generatory analogowe stymulują publiczność niczym w trakcie seansu terapeutycznego. Grając na egzotycznym instrumentarium perkusyjnym, tworzą wokół niej eteryczną, relaksującą aurę.

Warstwa rytmiczna zbudowana w oparciu o zapisy badań elektrokardiografcznych, wypełnia przestrzeń naturalnym pulsem, który wynosi 70 uderzeń serca na minutę. Całość opleciona jest wielkopowierzchniową wizualizacją, pomagającą ujrzeć stymulujące dźwięki w postaci fal oraz zatopić się w wielobarwnej, kojącej przestrzeni.

Bilety w cenie 10/20 zł na koncert Lab 2: Pękala | Weber | Podgórski 23 listopada o godz. 20:00 można kupić w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.

März 2021
04MÄRDo, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineMILO Ensemblebezpłatna premiera online
05MÄRFr, 19:00