Władysław Pluta Plakaty - wernisaż

AKTUELLES | 12-11-2019
Miłośników sztuki zapraszamy na wernisaż Władysław Pluta Plakaty który odbędzie się 20 listopada (środa) o godzinie 19.30 w galerii Poziom 4. Wstęp wolny.
Na wystawie pokazany zostanie wybór plakatów z całej twórczości Władysława Pluty, realizowanych głównie dla potrzeb instytucji kulturalnych Krakowa, takich jak Teatr im. J. Słowackiego, Teatr Bagatela, Teatr Ludowy, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, BWA Bunkier Sztuki, ZPAP Okręg Krakowski, Filharmonia i Akademia Muzyczna, Międzynarodowe Biennale i Triennale Grafiki i wiele innych. Prace pokazują zainteresowania autora typografią. Plakaty Władysława Pluty cechuje powściągliwość i lapidarność przekazu.

Władysław Pluta urodził się w 1949 roku w Jeleniu. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Form Przemysłowych w latach 1968–1974, dyplom uzyskał w pracowni prof. Ryszarda Otręby. W 1974 roku rozpoczął pracę pedagogiczną w Katedrze Komunikacji Wizualnej macierzystej uczelni, gdzie obecnie jest profesorem. Uprawia projektowanie graficzne i grafikę artystyczną. Uczestniczy w wystawach w kraju i za granicą.

Wernisaż odbędzie się w środę 20 listopada o godzinie 19:30 w galerii Poziom 4.

Wystawa będzie dostępna w Galerii Poziom 4. do dnia 8 grudnia 2019 r.
Juli 2020
05JULSo, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
05JULSo, 19:00