„Penderecki” Atom String Quartet w wersji cyfrowej

AKTUELLES | 18-11-2019
Dla wszystkich fanów Atom String Quartet, którzy kupili już najnowszą płytę muzyków nagraną w Filharmonii w Szczecinie (tych którzy jeszcze tego nie zrobili zapraszamy do naszego sklepu), ale chcieliby jej słuchać także online, mamy dobrą nowinę! Album „Penderecki” można znaleźć w serwisach streamingowych.
Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. Jego wielokrotne występy w Filharmonii jako artysta-rezydent cieszyły się ogromną popularnością. Tym bardziej radosna była dla nas propozycja współpracy nad najnowszym materiałem, którego zostaliśmy wydawcą.

„W tych autorskich opracowaniach muzyka pendereckiego nie straciła nic ze swojej wyrazistości. (...) Już w pierwszym utworze, czyli "Capriccio na tubę solo", słychać i oryginał i jazzowe zacięcie muzyków.” Jacek Hawryluk „Newsweek”

Na płycie znalazły się opracowania utworów – jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów Krzysztofa Pendereckiego – Capriccio na tubę solo, Trzy miniatury na klarnet i fortepian, Trzy utwory w dawnym stylu, Suity na wiolonczelę solo oraz Preludium na klarnet solo.

Główną oś programu stanowią utwory kameralne i solowe na instrumenty dęte z młodzieńczego okresu twórczości Mistrza, które przeplatane są "Trzema utworami w dawnym stylu" - mówią muzycy kwartetu. Nie brakuje tu z jednej strony szacunku dla materiału nutowego, z drugiej zaś odważnych decyzji formalnych, które stanowią ramy fragmentów improwizowanych - dodają.

O stronę wizualną albumu zadbał Łukasz Bogdanowicz – artysta pełen pasji, twórca wyjątkowych ilustracji, projektów graficznych, identyfikacji wizualnych – który zilustrował także ostatnią płytę Filharmonii „Lucid Dream” Michała Wróblewskiego i Radiostatik.

Wyjątkowy krążek można już kupić w sklepie Filharmonii oraz salonach sieci Empik.

Od 18 października jest także dostępny w serwisach streamingowych.
Mai 2021
01MAISa, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Polnische Musik Kostenlose Online-Premiere
02MAISo, 19:00