Akcja społeczna Słyszę Dobre Dźwięki 2017-2018

Zagłosuj w plebiscycie na Miejskie Strefy Harmonii

AKTUELLES | 24-07-2020
Zapraszamy do głosowania w plebiscycie na Miejską Strefę Harmonii. Wybierz razem z nami miejsce, które stanie się oazą ciszy i spokoju w dźwiękowym krajobrazie Szczecina. Głosować można do 24 sierpnia.
Wspólnie z naszym partnerem, szczecińską firmą pAudio Technologies, sprawdziliśmy poziom hałasu w siedmiu zakątkach miasta. Teraz możecie pomóc nam wybrać miejsce, w którym stworzymy Miejską Strefę Harmonii. Umieścimy w nim specjalne oznaczenia oraz będziemy je animować, aby stało się przyjazne dla naszych uszu.

Szczecin szczególnie obfituje w zatopione w miejskiej tkance parki, skwery, place, a nawet całe leśne zespoły. Miejskie Strefy Harmonii to oazy, w których można schronić się przed wszechobecnym hałasem, odpocząć i nasycić oczy pięknem przyrody. Chcemy pokryć nimi całe miasto!

Laureatem pierwszej edycji został Staw Brodowski. Został on zrewitalizowany w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego i stał się ważnym miejscem na lokalnej mapie.

Druga edycja plebiscytu to znów kilka starannie wybranych przez nas miejsc w Szczecinie. Które powinno zostać nową Miejską Strefą Harmonii?

Zagłosuj, napisz najciekawsze uzasadnienie i zgarnij nagrodę! Dla trzech osób mamy bilety na koncerty oraz nasze filharmoniczne gadżety. Plebiscyt trwa do 24 sierpnia.

ZAGŁOSUJ

Usłysz dobre dźwięki w strefie harmonii

O dźwiękach i uszach mówimy na wiele sposobów, a jednym z nich jest ciągłe zachęcanie do refleksji nad pejzażem akustycznym, w którym przyszło nam żyć. Szczególnie w czasach rankingów „miast szczęśliwych” kwestia dźwiękowego komfortu wysuwa się na pierwszy plan. „Słyszenie dobrych dźwięków” jest dziś potrzebne bardziej niż kiedykolwiek.

ODWIEDŹ STRONĘ KAMPANII SŁYSZĘ DOBRE DŹWIĘKI

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Słyszę Dobre Dźwięki" - kampania edukacyjna dotycząca przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska hałasem", dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Kampania „Słyszę dobre dźwięki” jest realizowana przez Filharmonię w Szczecinie przy wsparciu partnerów lokalnych i ogólnopolskich, w tym: Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, Ecophon Saint-Gobain Sp. z o.o., Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort ciszy”, pAudio Technologies Sp. z o.o., Firmy Beaton oraz Szkoły Podstawowej w Reczu i Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu – zwycięzców dwóch pierwszych edycji konkursu na szkolne strefy harmonii. Kampania „Słyszę dobre dźwięki” została doceniona i otrzymała patronaty honorowe Ministra Edukacji Narodowej, Izby Architektów RP oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

August 2021
04AUGMi, 14:00
04AUGMi, 15:00
04AUGMi, 19:00